25 жовтня на виборчих дільницях завершилися цьогорічні місцеві вибори, що відзначилися, на жаль, дуже брудною передвиборною боротьбою, яку не завжди можна було назвати конкуренцією.
Жага перемоги декого змусила залучити до передвиборної агітації навіть дітей, прикриваючись ними, як щитом. Намагалися «прикритися» і нашою газетою. Зокрема, у Раївській сільській раді було зафіксовано розповсюдження чорно-білої листівки, яку намагалися видати за спецвипуск "Берега надій". Редакції довелося офіційно заявити, що вона не має жодного відношення до цієї листівки, а також звернутися із заявою з цього приводу до правоохоронних органів. Втім, ці «умільці» самим фактом наслідування саме «Берега надій» лише підтвердили авторитет, який має наше видання.
Явка
Вразила надзвичайно низька явка – лише у двох територіальних громадах нашого, тепер уже значно більшого Синельниківського району (Новопавлівській та Українській), вона ледь перевищила 50%, в інших же картина й зовсім сумна. Антирекорд встановили жителі райцентру, чия явка склала, за попередніми даними, лише близько 23%...
Протистояння коронавірусу
На виборчих дільницях старанно дотримувалися протиепідемічних вимог: всім виборцям при вході до приміщення дільниці вимірювали температуру безконтактним термометром, при наявності підвищеної - спрямовували для голосування в окрему кабінку, а бюлетені вкидалися в окрему урну. Паспорти дивилися, не беручи їх до рук, а авторучки, якщо у виборця не було власної, протирали дезінфікуючими розчинами. Про обов’язковість маски вже й годі казати…
Втім, чи то дійсно побоювання за власне здоров’я, чи невідкладні справи, а, може, й елементарна байдужість до свого майбутнього призвели до рекордно низької явки.
Щодо опитування – воно проводилося не на всіх дільницях. Про це, зокрема, писали в соцмережах мешканці сіл. Там же, де стояли волонтери у білій уніформі, охочих відповісти на питання було не дуже багато.
Порушення
На жаль, не обійшлося без порушень. Як повідомили правоохоронці, «25 жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що на двох виборчих дільницях Синельниківського району знайдено п’ять виборчих бюлетенів, які зовні мають ознаки підробки. За даним фактом поліцією розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158-3».
Всього ж, за повідомленням Офіційного сайту Національної поліції в області, у день проведення місцевих виборів до поліції Дніпропетровщині надійшло 450 повідомлень про порушення виборчого законодавства. За результатами їх розгляду складено 26 адміністративних протоколів та відкрито 8 кримінальних проваджень. За іншими фактами поліція проводить ретельну перевірку.
Переможці
Тепер про перші результати виборів, які є на даний момент попередніми і не вважаються офіційними. Дані стосуються голосування населених пунктів, які входили до складу району до виборів.
Отже, результати до районної ради: «Слуга народу» - 30,3%, ОПЗЖ – 23,83%, «Європейська солідарність» - 12,7%, «Пропозиція» - 10,6%, «За майбутнє» - 10,2%, «Батьківщина» - 6,8%, Блок Вілкула – 5,5%.
В обласній раді синельниківці хочуть бачити: «Слуга народу» - 31,7%, ОПЗЖ – 22,7%, «Пропозиція» - 12,3%, «Європейська солідарність» - 10,3%, «Батьківщина» - 4,8%, «За майбутнє» - 4,7%, «Громадська сила» - 4,5%, Блок Вілкула – 4,3%, Партія Шарія – 2,1%, «Наш край» - 1,6%, «Свобода» - 1%.
Обрані й сільські та селищні голови. Іларіонівську громаду знов очолюватиме Дмитро Екзархов, який переміг свого конкурента Володимира Балицького із значним відривом: 2032 голоси проти 756.
Роздорська селищна рада: Сергій Забудько – 440 голосів, Людмила Кеня – 434, Олег Глагольєв – 97, Володимир Воробйов – 47.
Славгородська селищна рада: Аліна Корнієнко – 406 голосів, Микола Заводян – 380, Сергій Суліма – 354, Наталія Задорожня – 229.
Найбільш представницьким був список охочих очолити Зайцівську громаду. Перемогу одержав діючий голова Володимир Хорішко – 521 голос, Світлана Борисова – 295, Ігор Болотов – 131, Накіп Галієв – 105, Валентина Паюл – 104, Павло Гуржій – 104.
Головою Раївської селищної ради став Юрій Мартиненко – 1689 голос, Тарас Єрмаков – 1145, Володимир Хорішко – 458.
На даний момент відомо, що міським головою втретє обрано Дмитра Зражевського (1875 голосів). Його конкуренти далі розташувались так – Наталія Солонина (935), Олег Захаров (779), Сергій Турченюк (601), Олег Черних (447), Костянтин Ісаєв (370), Інна Шибко (308), Валентин Фіногенов (105).
До міської ради проходять партії: ОПЗЖ, Блок Вілкула, «Слуга народу», «Батьківщина», «Європейська солідарність».
У районній раді жителі міста хочуть бачити ОПЗЖ, партії «Слуга народу», Блок Вілкула та «Європейська солідарність».
Офіційні уточнені підсумки голосування читайте в наступному номері.
|