Напередодні Дня медичного працівника особливо цікаво, як синельниківці сприймають працю рятівників нашого здоров’я і життя. Як оцінюють вони дії лікарів у той час, коли країна переживає карантин, і чи здатні ці дії протистояти всесвітній пандемії коронавірусу? Тому журналісти «Берега надій» знову звернулися до наших земляків з усіма цими «медичними» питаннями.
Ми опитали сто чоловік різного віку й статі – це були звичайні перехожі на вулицях, покупці в магазинах тощо. Ось як відповіли вони на наступні запитання.
1. Чи змінилося у цей складний час ваше ставлення до лікарів і якщо так, то в який саме бік?
Ні – 67%
Так – 33%.
Серед тих, хто відповів ствердно, переважна більшість (92%) змінили свою думку про ескулапів на краще, віддаючи належне їхній мужності, готовності ризикувати власним життям, незважаючи на відсутність якісних і в достатній кількості засобів захисту. Ті ж дві людини (8%), відношення яких стало гіршим, пояснили це гірким особистим досвідом спілкування з реаліями нашої медицини й витраченими на лікування захмарними сумами.
2. Чи заслуговують лікарі на підвищення зарплати і якого саме рівня вона має сягати?
Ні – 44%
Так – 48%
Не визначилися з відповіддю – 8%.
Слід зазначити, що люди, які вважають за необхідне збільшувати зарплати ліка-рям, також розділились у думках, наголошуючи, що заохочувати треба тих, хто безпосередньо стикається з лікуванням коронавірусу (61%), або ж підтримувати молодих спеціалістів, особливо, якщо вони погоджуються їхати на село (39%). На питання ж, скільки має дорівнювати зарплата лікаря, відповіді різнилися: хтось вважав, що всі обіцяні 300% доплат мають бути виплачені, інші схилялися до думки, що зарплати мають зрости у всіх медпрацівників на 50-100%.
3. Чи потрібно реформувати стан сучасної української медицини?
Так, необхідно – 100%
Ні – 0%
Передбачувана і очікувана одностайність щодо необхідності змін у медичній галузі. В яку сторону мають відбуватися зміни? Ось тут найцікавіше. Понад половину опитаних (63%) вважають за необхідне повернення назад, до початку реформування, або ж навіть до радянської системи медицини. Ще 22% респондентів переконані, що в Україні має діяти страхова медицина. 4% сказали, що підтримують медреформу Супрун. Не змогли дати відповіді на це питання 11% опитаних.
Тож, як бачимо, при всій повазі до медиків і визнанні незамінності й важкості їхньої праці, синельниківці переконані: цю систему конче необхідно змінювати. Медицина має бути якіснішою і головне - доступнішою для пересічних громадян. Самі ж лікарі – отримувати гідну зарплату. Як висловився один з респондентів, «поки в нас футболісти матимуть більші статки ніж лікарі - діла не буде».
А що думаєте з приводу поставлених питань ви, шановні читачі?
Опитування не носить репрезентативного характеру і проводилося виключно серед мешканців Синельникового.
|