Після запланованих на 25 жовтня виборів місцевих рад Синельниківський район збільшиться за рахунок чотирьох сусідніх районів і міста Першотравенеськ.
17 липня Верховна Рада України прийняла Постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Ухвалення постанови підтримали 238 народних депутатів України.
Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів, а в Дніпропетровській області – 7 замість 22-х. Це – Дніпровський, Новомосковський, Нікопольський, Криворізький, Павлоградський, Кам’янський та Синельниківський райони.
Синельниківський район з адміністративним центром у місті Синельникове буде у складі територій Брагинівської, Великомихайлівської, Дубовиківської, Зайцівської, Маломихайлівської, Миколаївської, Новопавлівської, Раївської, Слов’янської, Української сільських, Васильківської, Іларіонівської, Межівської, Петропавлівської, Покровської, Роздорської, Славгородської селищних, Першотравенської та Синельниківської міських територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. Населення становитиме понад 200 тисяч осіб.
В кожному новоствореному районі планується замість райдержадміністрацій створення посад префектів – представника Президента. Головна функція даної інституції не керівництво районом, а юридичний нагляд за дотриманням органами місцевого самоврядування конституційних норм при прийнятті рішень. Функція префекту виключно наглядова, його компетенція - юридична. Президент – гарант Конституції, тож префект, як його представник, має контролювати дотримання її норм.
Господарська діяльність залишається за органами місцевого самоврядування, тобто за керівництвом об’єднаних територіальних громад, міст, селищ.
Відбудеться в області також скорочення районних рад до семи.
Серед населення помітне істотне хвилювання стосовно того, що тепер значно ускладниться отримання всіляких довідок, надання адмінпослуг та ін. Як запевняють урядовці – це від необізнаності і від непоінформованості. Бо жителям, приміром, Петропавлівки практично непотрібно буде їхати до Синельникового для вирішення повсякденних побутово-соціальних проблем, бо 90% їх надаватимуться безпосередньо в кожній ОТГ.
Від редакції:
Шановні читачі, а ви якої думки про рішення Верховної Ради укрупнити райони?
|