Кімнати ізоляції та мінімум пересування.
Школярі харчуватимуться за графіком
з дотриманням дистанції.
Міські школи зустрічати дітей 1-го вересня в умовах адаптивного карантину – готові! Це підтверджено під час щорічної перевірки закладів освіти перед початком нового навчального року. Так, неухильно дотримуючись вимог та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я, по школах виокремили кімнати для тимчасової ізоляції потенційно хворих на коронавірус, нанесли спеціальні розмітки на підлозі, склали графіки харчування з дотриманням дистанції, розділили потоки учнів на окремі входи-виходи до приміщення, облаштували зони для дезінфекції рук та утилізації використаних засобів індивідуального захисту тощо.
Цьогоріч за шкільні парти сяде 407 першокласників. Найбільшу кількість наймолодших учнів вітатимуть у школі №2 – 127-ро хлопчиків й дівчаток, які наповнять дзвінкими голосами чотири класи. І для новоселів, і для інших школярів навчання та Першовересень відбуватимуться за особливим сценарієм.
Як зазначив міський голова Дмитро Зражевський, і батьки, і діти, і вчителі мають з розумінням поставитися до навчання в умовах адаптивного карантину та не засмучуватися через відміну масових заходів та святкувань. Коштом міського бюджету закуплено антисептики, миючі засоби, паперові рушники, безконтактні термометри та багато іншого, що так необхідно для забезпечення безпечного навчального процесу.
Крім того, в цьому році з міської скарбнички виділено кошти на оснащення всіх освітніх закладів системами пожежної сигналізації. Така установка вже є у другій школі, у першій та четвертій – з дня на день очікують на підрядників, а до кінця року подібні пристрої з’являться без винятку в кожному закладі освіти.
З кошторису міськради також фінансується капремонт санвузлів. У шкільних вбиральнях осучаснюють радянський інтер’єр та повністю замінюють сантехніку. У школі №6 на першому поверсі туалетні кімнати вже оновлено, на часі капремонт усіх санвузлів у четвертій та частини – у другій. Таким чином за наступні три роки заплановано капітально відремонтувати вбиральні по всіх школах стовідсотково.
Аби навчаючись, сучасні учні крокували в ногу з часом, коштом міського бюджету оснащено два електронних класи, вартістю понад 400 тисяч гривень. Таким чином у третій школі в кабінеті фізики та у четвертій - в математичному класі з’явилися інтерактивні дошки з можливостями комп’ютера, мультимедійні проектори, по 6 ноутбуків для учнів та по комп’ютеру для вчителів.
В рамках підготовки до нового навчального року місцеві школи зазнали також інших змін. Наприклад, в освітньому закладі №6 замінено вентиляційну систему в їдальні, а увесь перший поверх школи №1 під'єднано до мережі Інтернет. У третій – з’явилося 15 ноутбуків в кабінеті інформатики, у четвертій – смарт-телевізори в класах, а у спортзалі п’ятої – нове гумове покриття замість старої дерев’яної підлоги.
Перевірку пройшов і позашкільний заклад – дитячо-юнацька спортивна школа, де з дотриманням усіх рекомендацій проходитимуть тренування здебільшого на відкритому повітрі. Найбільше вихованців, а це до 20-ти юних спортсменів, у секції з футболу, а в інших – до 10-ти осіб.
Про готовність дошкільних закладів освіти до нового навчального року читайте у наступному номері «Берега надій».
Орися ЛАДАТКО.
Довідково:
Згідно із новим переліком протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затвердженим МОЗ, допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюватиметься за умови використання засобів індивідуального захисту та після проведення термометрії безконтактним термометром.
Також у закладах освіти мають бути розроблені маршрути руху здобувачів освіти та складений графік, за яким відбувається допуск учнів до закладу. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим. Для учнів 1-4 класів вхід та пересування буде дозволено без захисної маски або респіратора.
За можливості, школи мають забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.
У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів, всі інші учні класу визнаються такими, що потребують самоізоляції.
Після кожного навчального заняття педагогічні працівники мають проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.
Інтерактивна дошка
з можливостями комп'ютера.
Такі пункти безпеки тепер по
школах ледь не на кожному кроці.
|