Минулої п’ятниці до райдержадміністрації запросили агротоваровиробників району, щоб знову обговорити питання формування обласного Стабілізаційного фонду зерна для забезпечення населення хлібом.
Відверто кажучи, аграрії розраховували, що примусової продрозверстки, яку практикувала минула влада, цього року не буде. Адже, як тепер з’ясувалось, ці всі фонди аж ніяк не зберігали хліб від подорожчання, а служили цинічним способом наживи окремих чиновників. Втім, нашим фермерам, які здавали торік зерно, ще й навіть довелось виправдовуватись у прокуратурі (не зрозуміло, за що). Невже в цій країні так нічого і не міняється на краще?
Та, як запевнили на нараді голова РДА Юрій Мартиненко і начальник управління агропромислового розвитку Микола Малюков, цього разу все буде по-іншому. Насамперед тому, що угоду з фермерами укладає райдержадміністрація і зерно лишається на зберіганні у господарствах (або ж за їх бажанням на елеваторах). Відсутня і фіксована ціна, яка раніше завжди була нижчою від ринкової. Сьогодні чітко обумовлено, в разі потреби хлібопекарської промисловості області у зерні, його селяни продаватимуть за ринковими цінами. Щоправда, витрати на збереження ніхто не відшкодовуватиме.
Таким чином створюється стратегічний запас пшениці на 2014-2015 маркетинговий рік. За розпорядженням голови обласної держадміністрації Синельниківському району доведено план на 5600 тонн продовольчого зерна.
Під час наради фермерів турбувало, чи не змусять їх продавати зерно одразу після жнив, коли ціна традиційно низька, що потрібно буде робити, коли через погодні умови знизиться класність пшениці, чому знову до створення Стабфонду залучили лише великотоварні підприємства, а одноосібників, які в районі уже обробляють третину землі і платять менші податки, знов ніхто не турбував?
У відповідь голова РДА Юрій Мартиненко запевнив, що всі питання вирішуватимуться тільки за згодою фермерів і в разі чого, він їх захистить. То ж врешті-решт, ніхто особливо заперечувати не став і всі підписали відповідні угоди.
Зайшла мова на нараді і про добровільні внески на підтримку синельниківських мобілізованих на АТО бійців та для допомоги біженцям. Всього уже зібрано 160 тисяч гривень, з яких майже 98 тисяч гривень надали сільгосппідприємства. Відзначено, що недостатньо ще попрацювали з підприємцями та одноосібниками сільські голови таких сільрад: Мар’ївської, Луб’янської, Зайцівської, Новогнідської, Новоолександрівської, Раївської, Шевченківської та Гірківської.
Станіслав ТКАЧОВ.
|