Днями перші ялинки, які на свята прикрашали оселі, опинилися серед непотребу побіля місцевих сміттєвих майданчиків. Це й не дивно, бо спеціалізованих пунктів з прийому та утилізації новорічного дерева в Синельниковому немає.
Втім, дуже перейматися, що буде з полишеними ялинками, не варто. Ймовірніше за все їх дробитимуть прямо на місцях накопичення гілкоподрібнювачем, який є в технопарку комунальників, або ж домовлятимуться з «Дніпрокомунтрансом» про їх вивезення. Про це повідомив «Берегу надій» директор КП «Благоустрій» Володимир Вісіч.
Як воно буде – побачимо, бо ж масово ялинок почнуть позбуватися після Старого Нового року або Хрещення, коли цикл новорічно-різдвяних свят добіжить кінця.
Приміром, в Києві є 15 офіційних місць, де приймають новорічні ялинки. Як зазначають столичні екологи, їхня подальша доля – навесні стати мульчею для захисту ґрунту, де ростуть вічнозелені, від пересихання та перегріву. Сподіваємося, що й наші використані ялинки стануть у нагоді або ж для екоцілей, або ж для опалення.
Загалом же у всьому світі новорічні ялинки, які приносять так багато радості напередодні новорічно-різдвяних свят, через кілька тижнів милування ока стають непотрібними. Найкраща альтернатива – придбати штучну ялинку, яка слугуватиме прикрасою багато років. Можна й надати «друге життя» дереву.
Наприклад, зібрати та висушити хвою для подальшого застосування в лікувальних цілях або як декор для творчості. Ще – подрібнювати гілки та додавати до компосту або закопувати на присадибних ділянках для підвищення вмісту органічних речовин у ґрунті. А ви, шановні читачі, як використовуєте чи утилізуєте свої хвойні символи свята?
Орися ЛАДАТКО.
|