
Протягом опалювального сезону ви користувалися субсидією і у вас виникла переплата? Уряд Яценюка обіцяв, що ця сума нікуди не подінеться? Але нас знову надурили!
Зробили це прийняттям Постанови гройсманівського Кабміну №319 від 27.04.2016 р., якою внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій. Тож яка б переплата не лишалась на особовому рахунку споживача після опалювального сезону, тобто станом на 1 травня, вся вона, крім вартості 100 кубометрів газу (це на сьогоднішній день становить 687,9 грн.), буде повернена до державного бюджету. У виграші залишились ті, хто «на всю котушку» користувався субсидією, не сплачуючи обов’язковий платіж, якщо мав переплату. Ті ж, хто «повівся» на заклики уряду економити газові ресурси, тепер лише зітхають: мовляв, краще б ми економили власні копійки і грілися на всю…
Крім того, Постановою передбачено ряд змін в обрахуванні доходів. Зокрема, доходи відтепер беруться за попередній календарний рік для всіх категорій. Тому, якщо пенсіонер у минулому році працював, хоч і не повний рік, в дохід беруться і пенсія, і зарплата. Праце-здатним особам, які на момент подання заяв на субсидію не працюють, як і тим, хто доглядає за інвалідом 1 групи або престарілим, та мають середньомісячний дохід за рік менше прожиткового мінімуму, дохід обраховується щомісяця у 2 прожиткові мінімуми (до цього становив один). Натомість у дохід не включається соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Право пільговика на отримання пільг визначатиметься на 12 місяців (раніше - на 6 місяців). Проте громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться. Тобто, простіше: якщо отримуєш субсидію - позбавляєшся пільг.
З 1 травня змінено й соціальні норми на природний газ. Так, тепер на одну особу норма споживання газу на місяць становить: газова плита – 7,1 куб. м (було 9), газова плита та колонка (водонагрівач) – 14 куб. м (до цього – 18), газове опалення – 5,5 куб. м (раніше – 7) на 1 кв. м житла. Стосовно вивозу рідких нечистот – норма становитиме 4 кубометри на 1 домогосподарство.
Ледь не єдиним «плюсом» для споживачів в цій постанові стало збільшення коригуючого коефіцієнту для мешканців 5-ти і більше поверхівок з 0,386 до 0,573. Для мешканців інших будинків ці коефіцієнти не змінилися і становлять: 1-2 поверхові – 0,982, 3-4 поверхові – 0,573.
Оксана ЛЕНДА.
|