
У проекті державного бюджету на 2017 рік заплановані істотні зміни в оподаткуванні сільгоспвиробників, які призведуть до значного збільшення платежів. Наміри остаточно позбавити селян спецрежиму сплати ПДВ, а в подальшому перевести їх з фіксованого на загальну систему оподаткування, фактично позбавлять товаровиробників оборотних коштів для розвитку виробництва, а то і поставлять на межу банкрутства.
З цього приводу у Верховній Раді заплановані аграрні слухання, взяти участь у яких від Дніпропетровщини запросили і нашого депутата облради Володимира Роя. Щоб ще раз обговорити нагальні проблеми та подати уряду свої пропозиції стосовно податкової політики в АПК, минулого понеділка відбувся круглий стіл за участю керівників бюджетоформуючих агроформувань Синельниківського району, голови райради Юрія Мартиненка, начальника управління агропромислового розвитку Миколи Малюкова та податківців.
- Якщо аграріїв позбавлять фіксованого податку та змусять стовідсотково сплачувати ПДВ, то першою постраждає тваринницька галузь. Гіркий приклад „Агро-Союзу” уже цьому підтвердження. Я це добре бачу також по власному господарству, бо коли це станеться - спочатку доведеться позбутись молочнотоварної ферми, про рентабельність якої і сьогодні не варто говорити, а потім дійде черга й до свинарства, - поділився думками Володимир Рой. - Як наслідок станеться трагедія місцевого значення – 48 тваринників втратять робочі місця і знайти їх в селі більше ніде не зможуть. Трагедія державного рівня – країна потрапить в кабалу імпортерів м’яса.
Свого колегу підтримав керівник С(Ф)Г „Надія” Геннадій Риженко, який незважаючи на песимізм присутніх податківців щодо неможливості змінити уже прийняте урядовцями рішення про відміну пільг по ПДВ для аграріїв, наполягав на поданні таких пропозицій. Адже саме цей податок є найбільш прозорим та мотивуючим до розвитку і розширення виробництва. Його формула до геніальності проста: більше продав продукції – більше податку на додану вартість лишилось на спецрахунку господарства, який можна використовувати лише на виробничі потреби. Всі ж інші так звані програми по наданню державних пільг та дотацій є корупційними і до простого товаровиробника не дойдуть.
Наступна вимога сільгоспвиробників – запровадження єдиного податку на гектар сільгоспугідь з врахуванням оціночної вартості землі. Тоді зникне так звана прихована оренда землі, бо буде зовсім не важливо, де знаходиться твій пай: маєш землю – заплати фіксовану суму. Самі собою відпадуть всілякі перевірки фіскальних органів, бо господарство фактично звітуватиме за податки однією квитанцією.
- Сьогодні ж склалась дивна ситуація, - прокоментував таку вимогу голова ВСК „Україна” Георгій Колпак, - коли орендуючи земельний пай, фермерське господарство платить умовно десять, двадцять чи тридцять тисяч гривень орендної плати пайовику (в залежності від розміру та якості землі), з яких відраховується до районного бюджету прибутковий податок. Як тільки цей пай потрапляє до одноосібників – ці відрахування зникають, хоча кожному зрозуміло, що орендну плату людині продовжують сплачувати. Де справедливість і де конкретні дії влади на місцях?
Тому завдання держави створити для усіх товаровиробників рівні умови, а наше завдання нарощувати виробництво та збільшувати орендну та заробітну плату своїм людям і наповнювати бюджет.
На підтвердження цих слів можна навести такі дані. Районні 120 тисяч гектарів орної землі фактично розподілились порівну між великотоварними сільгосппідприємствами та одноосібниками. Однак перші нинішнього року сплатили до районного бюджету 11 мільйонів гривень прибуткового податку, а одноосібники лише 880 тисяч гривень. А до шкіл та дитсадочків ходять діти всіх, гарні дороги хочуть мати всі, всі також надіються і на те, що наша армія не допустить розповсюдження сепаратистської зарази на нашу територію і т.д. То, мабуть, і соціальне навантаження мають усі сільгоспвиробники нести однакове.
Після обговорення актуальних тем присутні доручили Володимиру Рою донести пропозиції синельниківських аграріїв до київських урядовців та нардепів.
Станіслав ТКАЧОВ.
|