30 березня рятувальники встановили біля лікарні пункт для сортування хворих.
Її визначено як одну з чисельних госпітальних баз області, де лікуватимуть пацієнтів з ускладненнями, спричиненими цією хворобою. Детально про готовність та оснащеність медзакладу розповів головний лікар Петро Довгань.
Так, ЦМЛ увійшла до мережі (усього 17 по області) спеціалізованих закладів охорони здоров’я першої хвилі для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусом. До цього офіційно було визначено лише два осередки, де надавали допомогу хворим на цю недугу – 21-ша лікарня у Дніпрі та інфекційна у Кривому Розі.
Список медзакладів розширюють на випадок погіршення ситуації. Якщо ж функціональні потужності 17-ти визначених лікарень заповняться, кількість закладів поповнюватиметься ще раз – у другій хвилі.
Госпітальна база у Синельниківській лікарні розгортається згідно з вимогами, якими передбачено забезпеченість кадрами та оснащенням, зокрема наявність анестезіологів, інфекціоністів, сімейних лікарів, щонайменше 4-х апаратів штучної вентиляції легень, можливість швидкої доставки пацієнта до реанімації.
На території центральної лікарні мнс-никами облаштовано тимчасовий пункт сортування хворих, головна функція якого – не допустити розповсюдження інфекції. Це – намет, який уже кілька днів став предметом дискусії у соціальних мережах. Одні вважають, що там розіб’ють госпіталь для хворих на коронавірус - аналог китайських за 10 днів зведених лікарень. Інші – ганебним знущанням над хворими та лікарями, оскільки в наметі апріорі не може бути належних умов для прийому пацієнтів.
Насправді ж, як повідомляє головний лікар, в ньому прийматимуть пацієнтів із підвищеною температурою. Їх стан здоров’я цілодобово перевірятиме лікар та медсестра у відповідному екіпіруванні і залежно від ситуації визначатимуть, куди направляти хворого далі.
Пацієнтів із легкою формою недуги лікуватимуть амбулаторно вдома. Тих, хто у важкому стані та із середньою тяжкістю перебігу хвороби, госпіталізуватимуть у відповідні відділення.
Для цього в ЦМЛ переоснащують інфекційний та терапевтичний корпуси. Так, на базі інфекційного відділення замість 6-ти реанімаційних ліжко-місць розгортають 20, обладнують системою подачі кисню, що дозволить забезпечити роботу апаратів штучної вентиляції легень. Пацієнтів, які не потребують надання інтенсивної терапії, переводитимуть у терапевтичний корпус.
Загалом планується розгорнути 100-110 додаткових ліжко-місць. А ось хворих дітей направлятимуть до шостої дитячої міської лікарні Дніпра, яка визначена основним медзакладом для допомоги маленьким пацієнтам.
Тож, як бачимо, синельниківські медики роблять все можливе, а інколи й навіть більше, щоб протистояти можливому поширенню коронавірусу. Але самим їм не упоратись, якщо ми з вами не будемо дотримуватись умов карантину, рекомендацій лікарів. Тому головний лікар центральної лікарні Петро Довгань радить:
- Потрібно припинити панічні настрої та мобілізуватись перед загрозою невидимого і підступного ворога – короновіруса СOVID-19.
Орися ЛАДАТКО.
Довідково:
За даними Національної служби здоров’я України, центральна міська лікарня Синельникового має:
1 - місце ізоляції хворих;
225 - загальне число ліжко-місць;
10 - інфекційних ліжко-місць;
6 - ліжко-місць у відділеннях інтенсивної терапії;
6 - апаратів штучної вентиляції легень;
5 - анестезіологів;
11 – лікарів (інфекціоністів, терапевтів та педіатрів).
|