Ярослав Свалявін опановує програму 5-го класу вдома.
Вже понад три тижні через карантин діти опановують шкільні науки вдома. Через різні засоби зв’язку школярі отримують пояснення теми та завдання від своїх вчителів. Цього тижня ще й долучилися до Всеукраїнської школи онлайн, яка стартувала для старшокласників завдяки уряду. Хто проявляє хитрість, намагаючись ухилятися від навчання, а хто наполегливо гризе граніт науки, з’ясовували у вчителів, учнів та батьків старшокласників Синельниківщини.
Транслюють навчальні предмети Всеукраїнської школи за чітким розкладом на українських телеканалах та YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. Так, уроки для 5-го класу виходять в ефір на телеканалі «Плюс плюс» та «112 Україна», для 6-го – «Zoom» та «News One», для 7-го – «ZIK», для 8-го – «Індиго» та «УНІАН», для 9-го – «Рада» та «UA: Культура», для 10-го – «UA: Перший», для 11-го – «М1».
Навчання проходять щодня з понеділка по п’ятницю з 10-ї години. В розкладі від двох до чотирьох уроків з обов’язковими руханками після кожних двох, які передбачені для фізичного розвитку та гарного самопочуття. Ми дізналися, що думають про перші онлайн-уроки вчителі, учні та їхні батьки.
Так, вчитель географії першої школи Юлія Березенська вважає, що уроки, запропоновані урядом, не зовсім відповідають шкільній програмі, є певні неточності. Тож спільно з колегами вирішили продовжувати навчання через відеоконференції, до яких вже пристосувалися. А ті учні, які не мають доступу до інформації в інтерактивному режимі, можуть навчатися за програмою Всеукраїнської школи.
Загалом Юлія Сергіївна вважає, що ми не готові до діджиталізації через те, що інтернет-зв’язок не якісний, особливо це відчувається зараз, коли всі на карантині, і лінії перевантажені. До того ж діти хитрують, говорячи, що не можуть зареєструватися в тій чи іншій платформі, хоча насправді дуже просунуті в сучасних технологіях. Тож батьки часто звертаються до вчителів допомогти в реєстрації навіть серед ночі.
Учні першої школи та їхні батьки висловили свої враження від освітнього процесу в умовах карантину. Наприклад, мама п’ятикласника Ярослава Свалявіна Оксана вважає загальнонаціональне дистанційне навчання зручним і для неї, і для сина. Вона вважає, що сюжети уроків подано яскраво, динамічно, інтерактивно, що відповідає вимогам сучасних дітей, але все ж таки схильна до думки, що «живих» уроків, на яких вчитель взаємодіє зі своїми учнями, це не замінить. Детальніше про опановування освітнього процесу вдома дітьми Оксани Свалявіної першокласниці Соломії та п’ятикласника Ярослава читайте в найближчому номері «БН».
Восьмикласник Женя Сідун та його сестра п’ятикласниця Іра також переглядають уроки Всеукраїнської школи. Для цього вони чітко визначили, хто дивитиметься по телевізору, а хто через мобільний в інтернеті. Ірині найбільше сподобалася математика, яка далася легше, ніж на уроці, а ось Євген, оскільки не дуже полюбляє обчислення, з цікавістю вивчав онлайн історію. Їхня мама Тетяна щовечора перевіряє домашні завдання і сама переглядає їх з інтересом. Діти говорять, що дуже сумують за однокласниками, вчителями і шкільними уроками.
Восьмикласник Іларіонівської опорної школи Максим Безталанний залюбки вивчав геометрію за запропонованою загальнонаціональною програмою, а ось українська сподобалася менше. Незрозумілим викладання рідної мови здалося і його мамі Людмилі, яка розповіла, що подання інформації заплутане й не чітке. Зі своїми вчителями і діти, і батьки постійно підтримують телефонний зв’язок.
До речі, не всі, кому ми додзвонилися вже подивилися онлайн-уроки Всеукраїнської школи, які зберігаються у вільному доступі. Тож всі, хто прогавив, можуть переглянути в будь-який зручний час. Загалом транслюються уроки з: української мови та літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Орися ЛАДАТКО.
|