Наприкінці квітня міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила відновити роботу агропродовольчих торгівельних точок Синельникового. Втім, лише за умови неухильного дотримання обов’язкових вимог.
Найпершим відчинився ринок Центральний, і вже 5-го травня продавці, одягнені в захисні маски та рукавички (одна із вимог), торгували харчовими продуктами.
Через 3 дні запрацював і Привокзальний. Як пояснив нам директор ринку Валерій Гайченко, з відкриттям поспішати не стали, тому що ретельно готувалися, аби забезпечити необхідні умови для функціонування торгівельних точок в незвичних обставинах.
З вівторка, 12 травня, відновився продаж одягу та взуття. Точки, павільйони, магазинчики на територіях Центрального та Привокзального чекають на покупців.
Нині на входах та виходах обох ринків чергують перевіряючі, які вимірюють температуру безконтактним термометром, оброблюють руки антисептиком, інформують відвідувачів щодо вимушених обмежень. Між робочими місцями продавців встановлено відстань не менше трьох метрів, а між торговцями й покупцями натягнуті захисні екрани з плівки або пластику. Усі поверхні протягом дня постійно ретельно дезінфікуються.
Поспілкувавшись з працівниками відкритих базарів, з’ясували, що вони ставляться до подібних заходів з відповідальністю та розумінням. Говорять, що працювати треба, тож готові дотримуватись усіх вимог.
Думки покупців дещо розділилися. Так, одні вважають запобіжні заходи повною нісенітницею, яка зовсім ні до чого. Наприклад, представники адміністрації Центрального ринку разом з працівниками Держпродспоживслужби розповідають, що не всі, хто заходить на територію базару, готові вимірювати температуру та обробляти руки. Буває, справа доходить до довгих роз’яснювань, навіщо це необхідно.
Однак є більш свідомі покупці, і навіть такі, які переконані, що з відкриттям ринків може спалахнути вірусна інфекція.
- Температуру міряють, руки обробляють – молодці, - відзначає відвідувачка обох базарів Людмила, - А як же бути з тим, що такі продукти харчування, як печиво, м’ясо, копченості, у відкритому вигляді лежать на прилавках? Пообвішувалися плівками – і нічого не бачать. Пропоную вивести продавців із-за прилавків, щоб подивилися на свої запобіжні заходи з іншого боку.
- Подивіться, продавці продають просто з підлоги. Це не припустимо! Куди дивляться правоохоронці, які патрулюють Привокзальну площу? А які скупчення людей – нам з цієї біди ніколи не вибратися, - переймається покупчиня Лідія Петрівна.
А й справді, неподалік від входу в ринок Привокзальний, розгорнулася стихійна торгівля молочними продуктами, зеленню та іншим домашнім крамом. Хоча комісія, про яку вже згадувалось вище, сьомим пунктом своїх вимог визначає: «відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до агропродовольчого ринку території». І хоча всі розуміють, що торговці вимушені продавати, щоб заробити копійку, однак нічого в нашій державі на краще не зміниться, поки ми свідомо будемо порушувати встановлені правила й норми. Знайти вихід із ситуації можна завжди – щонайменше реалізовувати свій товар з прилавків, що на території офіційно дозволених торгівельних майданчиків.
Спілкування зі стихійними торговцями не задалося – щойно побачили фотокамеру, понакривали товар, повідверталися, а найсміливіші емоційно запропонували провести зйомку в сусідньому супермаркеті, буцімто там умови ще гірші, аніж на свіжому повітрі. Може, й в цьому є істина. Гадаємо, що кожен покупець сам вирішить, де закуповувати продукти. Головне, щоб усі були здорові, і через карантинні обмеження не «кидалися» на інших людей.
Орися ЛАДАТКО.
КРІМ ТОГО, в рамках першого етапу послаблення карантину міська комісія з питань ТЕБ і НС дозволила відвідування парків, скверів, зон відпочинку, спортивних та дитячих майданчиків на вулиці, перукарень, салонів краси. Тепер заклади громадського харчування можуть працювати на винос, а також літні майданчики кафе та ресторанів. Також роботу відновили стоматологи, адвокати та нотаріуси, заклади побутового обслуговування, магазини, що ведуть торгівлю непродовольчими товарами. Всі працюють з дотриманням обов’язкових протиепідемічних заходів.
Вчора відновився рух автобусів, які працюють в режимі маршрутного таксі, і перевозять громадян за службовими посвідченнями в масках та рукавицях. Пільгові автобуси до 22 травня не працюватимуть.
|