
Останнім часом до редакції газети «Берег надій» звертаються читачі із безліччю запитань, котрі пов’язані із рахунками за газ та заявами-приєднаннями, які почали надходити поштою. Ситуацію прокоментували начальник Синельниківської дільниці Павлоградського управління експлуатації газового господарства Анатолій Терещук та старший майстер відділу обліку та балансу газу Ірина Петрищук.
Як потрібно оплачувати за газ: по книжці чи по квитанції, котрі отримуємо поштою?
Як зазначив Анатолій Євгенович, у заяві-приєднанні у графі спосіб оплати надруковане наступне: «За квитанціями розрахункової книжки Постачальника - ні» та «За платіжними документами (рахунками), які виписує Постачальник - так». Але оскільки отримати розрахункові квитанції поштою можна не завжди вчасно, людина, заповнюючи заяву, має право закреслити запропоновані варіанти та зазначити свій. Тобто, громадянин може і надалі використовувати абонентську книжку та проводити оплату будь-яким зручним для нього способом: через каси та термінали банківських установ, у відділеннях Укрпошти, через веб-сервіс «Особистий кабінет» на сайті 104.ua тощо.
Також бажано на перше число кожного місяця до газового господарства подавати показники лічильника (електронною поштою, по телефону, чи у журналі, який знаходиться в абонвідділі) та у найближчі дні (бажано до п’ятого числа) сплатити за спожитий газ.
Хоча у заяві-приєднанні вказано, що документ, який ми отримуємо поштою, є додатком до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року №2500. І кожен мешканець у четвертому розділі «Ціна, порядок обліку та оплати природного газу» у пункті 4.6. може прочитати наступне: «При розрахунку за квитанціями абонентської книжки Постачальника Споживач самостійно розраховує суму платежу та сплачує його Постачальнику не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим». Тобто, згідно із законом, ми маємо право оплатити за спожитий газ до десятого числа наступного місяця.
Як повернути підписану заяву?
Повернути Заяву-приєднання до газового господарства можна у будь-який зручний спосіб – передати через контролера, надіслати поштою або вкласти у скриньки, які спеціально встановлені в абонентському відділі та при вході до адміністративної будівлі.
Найбільше запитань стосується зазначених в платіжках боргів та переплати, яка раптом стала нульовою.
Переплата нікуди не зникла, вона так і знаходиться на вашому особистому рахунку, її просто не вказали.
Щодо боргу, то абонентам слід знати наступне.
Якщо показники лiчильника газу знятi або проплачені за спожитий газ не в останнiй день мiсяця, програма, якою користується газове господарство, автоматично проводить прогнозоване нарахування за послуги з газопостачання до кінця місяця, тому що розрахунковим періодом є календарний місяць. Тому iнодi споживачi можуть отримувати рахунки-квитанцiї з платою за газ, яка вiдрiзняється вiд фактичних показникiв газового лiчильника станом на кiнець розрахункового мiсяця. Проте, якщо споживач за цей перiод фактично спожив менше газу, нiж йому нараховано, то наступного мiсяця вiдбувається корекцiя вiдповiдно до показникiв його лiчильника. У пiдсумку кожен споживач, який має газовий лiчильник, заплатить тiльки за фактично використанi кубометри газу.
Тому кожен, хто вчасно вносить кошти за блакитне паливо, може не хвилюватися за той борг, що вказаний у рахунку. Приводом для хвилювань є письмове попередження про припинення газопостачання протягом десяти днів.
Тоді споживачу краще звернутися до газового господарства для вирішення даної проблеми.
Також, як підкреслюють Анатолій Терещук та Ірина Петрищук, люди, які користуються субсидією і мають переплату, все одно повинні сплачувати суму за фактично спожитий газ або обов’язковий платіж, якщо сума за фактично спожитий газ є більшою. А як використати переплату, необхідно проконсультуватися у газовому господарстві.
Насамкінець представники газового господарства наголошують, що якщо у людини виникають питання, то вона може звернутися до оператора контакт-центру щодня з 8.00 до 20.00 за номером 056-78-70-104.
Євгенія ЗАЇКА.

|