
Читачам „Берега надій” уже добре відома ситуація в районі з незаконним вирубуванням лісосмуг. Але ми знову й знову змушені про це писати, бо зміни на краще констатуємо лише в тому, що все більше громадськості піднімається на захист насаджень. Активності ж правоохоронців по забезпеченню законності на території району немає, хоча можливостей проявити свою принциповість і професіоналізм хоч відбавляй.
Наприклад, напередодні Нового року за старим стилем активістами, головою районної ради Юрієм Мартиненком, депутатом обласної ради Володимиром Роєм, працівниками підприємства „Дніпроагроальянс” було затримано чергових „дроворубів” в тій же залізничній захисній лісосмузі на перегоні Синельникове-Зайцеве.
Цього разу масштаби злодіянь вражали: лише одних працівників з бензопилками нарахували 15 чоловік, а ще вантажники, водії та самі організатори процесу на крутих „джипах”. Було вирізано дерев, для вивезення яких знадобилось аж п’ять вантажівок, одна з яких уже добре відомий за попередніми нашими публікаціями КрАЗ. Нахабності цих типів і вірі у свою безкарність не було меж, тому зупинити їх змогли лише завдяки рішучим діям активістів за допомогою працівників військкомату.
На місце злочинних дій було викликано правоохоронців, які склали відповідні протоколи. Дрова вилучені, автотранспорт затримано. От тільки чи надовго?
Відкритим залишається питання і щодо дій право-охоронців. Що чи хто їм заважає припинити цю вакханалію в районі? Районна рада звернулась до міністра МВС Арсена Авакова допомогти нашим поліцейським згадати про свої посадові обов’язки. Може, хоч після цього в Синельниківському райвідділі згадають, що лісосмуги - це всенародне надбання, яке забезпечує наші легені киснем, оберігає землю від суховіїв та ерозії грунту. І заради пам’яті своїх дідів, які за колгоспних часів на правлінні вирішували, яке зрізати дерево для кінної голоблі, лісосмуги будуть врятовані.
Слід також додати, що того разу постраждали не лише дерева, а і поля ТОВ „Агроальянс”. Їх понівечили великотоннажні автомобілі, лишивши на посівах глибоченні канави.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: з місця події.

Прокуратура обіцяє, що відновиться
19 січня перший заступник керівника Синельниківської місцевої прокуратури Тарас Тарковський розповів, що зроблено після низки публікацій «Берега надій».
З 15 грудня у відповідності із законодавством почали діяти нові місцеві прокуратури. В Дніпропетровській області їх створено 13 (замість колишніх 50), тож під «юрисдикцію» Синельниківської місцевої прокуратури увійшли також Васильківський, Покровський та Межівський райони. Змінилося й керівництво. Нагадаємо, очолив установу Сергій Нестеренко, а його першим заступником призначений Тарас Тарковський, який до цього працював у Межівському, Магдалинівському районах, у Тернівці.
За словами Тараса Володимировича, розпочавши роботу на новому місці, вони побачили проблему (в тому числі, й зі сторінок нашого видання) неконтрольованого знищення зелених насаджень. Щоб протистояти цьому, створено робочу групу, до складу якої увійшли представники районної ради, відділу поліції, прокуратури. Очолив її наш співрозмовник.
- Не можу зрозуміти, чому раніше правоохоронні органи не звертали на ці факти належної уваги, - каже Тарас Тарковський. - Адже лісосмуги, зокрема, вздовж залізничного полотна – це практично інженерні споруди, які виконують захисну функцію. До того ж, всі насадження є об’єктами природного фонду, тому навіть якщо не визначений чітко власник лісосмуги (на чому іноді спекулюють), є екологічна інспекція, яка може оцінити збиток, що нанесено природі.
До речі, одне спиляне дерево з діаметром стовбуру близько 25 сантиметрів оцінюється в суму до 5 тисяч гривень, а всі збитки відшкодовуються винними особами.
- Ми намагаємось оперативно реагувати на повідомлення з місць. Так, останній виїзд був тиждень тому в бік Зайцевого, де спільними зусиллями, залучивши ще й працівників військкомату, зупинили вирізання дерев, і в першу чергу акації, яку сьогодні продають найдорожче – 1-1,5 тисячі за куб. Було затримано і доставлено у відділ поліції близько 20 чоловік, вилучено техніку – 2 КрАЗи. Вже наступного дня ми звернулися до слідчого судді і прийнято рішення про арешт даного майна.
Кілька днів тому ми також затримали поблизу Синельникового автомобіль ГАЗ, який перевозив близько трьох кубометрів дров. І в цьому випадку ми домоглися накладення арешту як на дрова, так і на машину.
Хочу запевнити, що даний результат є проміжним і зупинятися на цьому ми не збираємося. Три конфіскованих транспортних засоби за останні дні – це серйозне попередження порушникам.
До речі, якщо ви стали свідками вирубування насаджень - телефонуйте 4-24-28.
Робота, яку ми розпочали, є послідовною і постійною. З усіх цих справ будуть призначені експертизи і, сподіваюсь, ми доведемо діло до суду.
Оксана ЛЕНДА.
|