Сьогодні військова тематика в Україні є найбільш актуальною і хвилює кожного. Тому ми знов звернулися до Синельниківського військового комісара Валерія Маєра, щоб з перших вуст дізнатися, як захищають рідну землю і її незалежність синельниківці.
- З першого травня, згідно з Указом Президента, в якому, зокрема, зазначено, «враховуючи дальше загострення суспільно-політичної ситуації на сході та півдні України, факти неприхованої агресії, активізації дій незаконно створених збройних формувань проросійського спрямування, захоплення та блокування будівель органів державної влади, органів військового управління, військових частин, транспортних комунікацій у Донецькій і Луганській областях», розпочато весняний призов на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань України. Ми набираємо придатних за станом здоров’я хлопців, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та не старших 25-річного віку. На сьогодні з двох з половиною тисяч юнаків призовного віку ми маємо відібрати за планом 90 чоловік 1989-96 р.н. Поки що медичною комісією визнано гідними до служби 14. Нагадаю, що призов триває до 31 липня.
Крім строкової служби, призовник має альтернативу: служба за контрактом або вступ до військового вузу. До речі, у час безробіття Міноборони можна назвати одним з найбільших роботодавців, адже грошове забезпечення становить від 3000 гривень. Щодо навчання – то близько 10 чоловік ми можемо направити на безкоштовне навчання з повним державним утриманням до Харківського університету повітряних сил, Житомирського військового інституту ім. Корольова, Національного університету, військового факультету Київського політехнічного університету та військово-медичного факультету Київської медакадемії.
Нагадаю також, що відстрочка від призову надається, зокрема, якщо призовник має непрацездатних батька, матір, опікунів, неповнолітніх братів і сестер на своєму утриманні, дитину віком до 3 років або старшу 3 років, яка виховується без матері, 2 і більше дітей, дитину або дружину-інваліда; вагітну дружину тощо. Відстрочка на весь період навчання надається учням і студентам денної форми навчання, один раз за період навчання. Крім того, педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є школи, сільським медикам за умови повного навантаження на займаній посаді, випускникам професійно-технічних навчальних закладів за умови їх роботи за здобутою професією особам, які самостійно або разом з батьками ведуть фермерське господарство. Відстрочку також мають призовники, щодо яких провадиться дізнання чи досудове слідство або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, – до прийняття відповідного рішення. Більш детальну інформацію з усіх питань щодо термінів та умов відстрочки, як і будь-яких інших аспектів призову, юнаки та їх батьки можуть отримати за телефоном 4-24-64.
Призовники на час наших відвідин саме проходили медичну комісію. Профільні спеціалісти уважно оглядали хлопців, вивчали їх медкартки, вислуховували скарги на недуги. Назвати молоде покоління здоровим, на жаль, нині не можна, адже дуже значна кількість юнаків вже визнана непридатною до військової служби.
- Мій син Сергій хворіє на гіпертонію другого ступеню. Ми привезли всі необхідні довідки, висновки обласних лікарів і комісій. Чесно кажучи, сьогодні дуже тривожна ситуація в країні, і я, як мати, просто боюся за свою дитину, - поділилася з нами Олена Самойленко з села Первомайського. – Втім, ми маємо ще привезти підтвердження з кардіоцентру, де проходили лікування, а також знову пройти повне обстеження в нашій районній лікарні.
Чи можна це вважати бажанням будь-якою ціною добрати необхідну кількість призовників, як вважає Олена Петрівна, чи навпаки, небажанням допуститися лікарської помилки – не нам судити. Скажемо лише, що поруч з юними новобранцями до військкомату приходять і досвідчені зрілі чоловіки, які добровільно бажають стати на захист миру і спокою України. Один з них – сержант запасу Сергій Ляшенко:
- Вже замучив цей «безпрєдєл», що твориться в державі. Мені 45 років, я служив в армії, жив у польових умовах, вмію поводитися зі зброєю. Тож готовий взяти її до рук і відстоювати наше право на мирне спокійне життя, на незалежність і власний вибір.
Оксана ЛЕНДА.
|