Останнім часом питання, пов’язані з нерухомістю та правилами її реєстрації, стали дуже актуальними, адже законодавство саме в цьому аспекті змінюється доволі швидко. Тож про ситуацію, що склалася на сьогоднішній день, читачам «Берега надій» розповідає начальник Комунального підприємства «Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації» Володимир М’ясоєдов.
- По-перше, хочу зазначити, що згідно з інструкцією про проведення технічної інвентаризації нерухомого майна, зареєстрованою в Мінюсті за №2212/22524 від 28.12.2012 р. та з відповідною Постановою КМУ, власники нерухомості мають обновити технічні паспорти на неї у випадках: необхідності державної реєстрації права власності; перед прийняттям в експлуатацію завершеного будівництва, у тому числі після проведення реконструкції та капітального ремонту; перед оформленням договорів купівлі-продажу, дарування, оформлення права власності та спадщини. Відомості про нерухоме майно вносяться до державного реєстру прав із технічного паспорту, який надається замовнику. Тому, якщо техпаспорт не обновлявся багато років, в ньому можуть бути відсутні будівлі, які є на сьогоднішній час. Відповідно, вони не переходять у власність нового господаря. Або ж, навпаки, можуть бути відображені будівлі, що вже зруйновані – такі є об’єктом відчуження.
Почастішали випадки, коли до БТІ звертається замовник, який отримав у власність об’єкт нерухомого майна, який по суті не відповідає дійсності - не внесені будівлі, не співпадає загальна або житлова площа тощо. Отже, набувач цього майна, коли виникне необхідність, буде змушений за власні кошти звертатися із заявою про внесення змін в технічний паспорт, узаконювати будівлі, які він не будував. Тож прохаємо перед оформленням будь-яких договорів обов’язково звертати увагу на стан технічної документації, звіряти дані техпаспорта з наявністю будівель, які плануються до придбання у власність. Якщо виявлено невідповідність – необхідно звертатися до БТІ за оновленням технічної документації. Всю відповідальність за співпадіння даних техпаспорту з дійсністю несуть самі покупці, продавці, спадкоємці та власники нерухомого майна.
Крім того, хочу підкреслити, що БТІ є державною установою, яка володіє архівом, що накопичувався роками, і має всі необхідні дані про нерухоме майно, що зберігаються також впродовж років. Кожен спеціаліст БТІ отримав сертифікат на проведення інвентаризації. Кожного року БТІ надає звіт до органів статистики про виконану роботу. Також спеціаліст БТІ може провести виїзний прийом у сільській раді для оформлення замовлення на виготовлення технічної документації.
За більш детальною інформацією можна звернутися до нашого БТІ за адресою м. Синельникове, вул. Шевченка, 27, тел.: 4-36-99, 4-20-27, 4-22-69.
|