
Ось вже місяць минув, як новоспечені матусі мають при виписці із пологового відділення отримувати «пакунок малюка» від уряду, який «думає про нас».
Проте лише через місяць, 1-го жовтня, за повідомленням головного лікаря Синельниківської ЦРЛ Петра Довганя, восьмеро щасливих мам одержали урядові подарунки. Дивно було б, якби програма дійсно запрацювала вчасно – з 1-го вересня, як обіцяв голова Кабміну. А поки що все зі звичним для українців запізненням.
Як повідомила завідувач акушерським відділенням Синельниківської ЦРЛ Неля Борода, матусь, які народили протягом вересня, «взяли на олівець» та передали списки до районного та міського управлінь соцзахисту, які вже почали видавати «бебі-бокси».
Проте чи стане тепер у нагоді коробка, адже малюки в такому віці ростуть не по днях, а по годинах, а половину наповнення – підгузки, пустушку, пляшечку, термометр та інше - батьки скоріш за все вже придбали самі. А ще урядовці подбали про те, щоб матусі «побігали» за їхнім подарунком замість того, щоб насолоджуватись материнством та відновлюватись після пологів.
Ми зазирнули до коробок двох мам, яким пощастило їх отримати у пологовому, та дізнались їхні думки щодо наповнення. Батьки з досвідом, які тримають у руках четверту дитину, Юлія та Олег Інютіни (на фото) вважають, що в боксі немає зайвих речей.
- Це гарна підтримка, яка ніколи не буде зайвою. Обов’язково використаємо усі подарунки, і це на краще, що допомога не грошова, а натуральна, бо зекономить час на пошуки необхідного, яке вже є «під рукою», - ділиться враженням мама Христинки, на яку вдома чекають старші сестрички Каріна та Ліза, братик Тімур, котрий сам обирав ім’я для найменшенької.
- Корисна коробка, адже речі, які в неї поклали, вже не доведеться купувати, - вважає матуся своєї першої донечки Софійки Тетяна Сіда. – Звичайно, краще отримати подарунок, ніж гроші. Чудово, що про все необхідне в перші місяці життя дитинки вже подбали. Проте є певні нюанси, наприклад, за кольоровою гаммою та принтом на одязі, він більше підійшов би для хлопчика, ніж для дівчинки.
Подібна практика у світі не нова, такі ж пакунки видають, наприклад, у Фінляндії. Якщо ж фінська мама відмовляється брати «бебі-бокс», то їй компенсують 140 євро (4600 гривень), хоча його наповнення вдвічі дорожче. Наші «коробки» коштують приблизно 5 тисяч гривень.
Очільник лікарні впевнений, що будь-яка підтримка батьківства з боку держави ніколи не зайва. Петро Васильович також висловив думку, що тато й мама могли б і за власним розсудом використати 5 тисяч на свого малюка, проте є певна категорія недбайливих батьків, про яких часто говорять соціальні служби, які можуть використовувати ці гроші далеко не за призначенням.
Проте чи не доречніше замість «коробки» видавати, наприклад, дисконт для придбання товару на цю суму в фірмовій дитячій крамниці, може, навіть інтернет-магазині, щоб, не виходячи з дому, замовити усе необхідне. Тоді не було б «нав’язування» з боку урядовців, а батьки за 5 тисяч могли б купити або якісне ліжечко, або електроколиску та ходунці, або комплект зимового одягу та багато іншого, що забажають. Як ви вважаєте, шановні батьки?
Орися ЛАДАТКО.
|