19 лютого відбулася друга сесія Дніпропетровської обласної ради VII скликання.
Обговорили ситуацію в аграрному секторі. За наполяганням наших депутатів Володимира Роя та Віктора Дубовика зміни у Податковому Кодексі були визнані такими, що шкодять розвитку галузі, в першу чергу тваринництва, і можуть призвести до скорочення як обсягів виробництва, так і робочих місць.
Нагадаємо, що 1-го січня 2016 року скасовується спеціальний режим оподаткування для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі. Ліквідація спрощеної системи оподаткування змусить піти в тінь легальні господарства, позбавить необхідних ресурсів для подальшої діяльності. У свою чергу це відбере у місцевих громад значні кошти, посилить кризу в економіці. Ситуація загрозлива не тільки для регіонів, а й для України в цілому.
Депутати затвердили звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо перегляду змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування сільгоспвиробників.
На жаль, підтримки від ще одного синельниківського депутата Наталії Задорожньої не отримали, бо вона, як і більшість з опозиційного блоку, на сесію не з’явилась.
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, депутати Дніпропетровської обласної ради, глибоко стурбовані ситуацією, що утворилася у зв’язку з прийняттям у грудні 2015 року змін до Податкового кодексу України, зокрема тими змінами податкового законодавства, що стосуються аграрного сектору.
Норми прийнятого закону з 01 січня 2016 року скасовують спеціальний режим оподаткування для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі.
Спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників, що діяв з 1998 року, був найефективнішим, до того ж не корупційним механізмом підтримки галузі. Динаміка економічного розвитку агропромислового комплексу України у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі.
Скасування спеціального режиму оподаткування для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі з 01 січня 2016 року є згубним не тільки для темпів зростання галузі, але й з точки зору продовольчої безпеки України. Ліквідація спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб і зміна такої системи для фізичних осіб-підприємців призведе до підвищення ризиків переходу в тінь суб’єктів господарювання, які на сьогодні легально здійснюють діяльність, позбавить місцеві громади значних фінансових ресурсів, що будуть спрямовані вже до загальнодержавного бюджету, а також у подальшому поглибить кризові явища в економіці. Сільськогосподарські товаровиробники є основними роботодавцями для населення у сільській місцевості, а також надають суттєву фінансову підтримку на утримання галузей освіти, культури, охорони здоров’я та інших об’єктів соціальної інфраструктури.
Скасування спеціального режиму оподаткування аграрного сектору, що відбулося у зв’язку з прийняттям змін до Податкового кодексу України, матиме своїм наслідком для переважної більшості сільгоспвиробників відсутність необхідних ресурсів для подальшої діяльності з усіма можливими негативними наслідками як для всіх регіонів України, так і для держави в цілому.
Наголошуємо, що збереження спеціального режиму оподаткування аграрного сектору до 01 січня 2018 року передбачено Коаліційною угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі прописані в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно з нормами СОТ.
Крім того, вимоги чинного законодавства України не дозволяють вносити зміни до подат-кового законодавства наприкінці поточного року.
Зважаючи на вищевикладене та підтримуючи звернення сільгоспвиробників області, Дніпропетровська обласна рада звертається до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо перегляду зазначених положень чинного законодавства та повернення до спеціального режиму оподаткування аграрного сектору.
Упевнені, що спільні зусилля регіонів України та центральних органів влади в цьому напрямі сприятимуть сталому соціально-економічному розвитку держави, забезпеченню продовольчої безпеки і стабільності.
Сподіваємося на підтримку та взаєморозуміння!
|