
Окремі розгалужені лінії з тупиковими ділянками – такий вигляд довгий час мала система водопостачання міста. Через це нерідко траплялося, що у разі пориву мережа водопроводу, розташована після аварійної ділянки, залишалася без води. Звідси – постійні перебої з водопостачанням в різних мікрорайонах Синельникового, особливо влітку.
Зокрема, мешканці мікрорайону станції Синельникове-2 або східної частини міста з початком сезону поливу помитися або включити пральну машину могли хіба що вночі – настільки низьким був тиск води у трубах.
Щоб покінчити з таким становищем, і був розроблений проект реконструкції водопровідних мереж Синельникового, яким передбачалося з’єднати систему водопроводу міста у єдину закільцьовану мережу. Це дозволило б зменшити втрати води та вирівняти тиск в мережах для забезпечення стабільним водопостачанням жителів міста, в тому числі влітку.
Тож у 2012 році за кошти місцевого бюджету виконали проектно-кошторисну документацію, і тоді ж генеральний підрядник, яким на той час було ПАТ ПМК-55 з м. Бориспіль, виконав роботи на двох дільницях. Так, було збудовано 450 м водопроводу від насосної станції 3 – до підйому водопроводу «Дніпро-Західний Донбас» до вул. Чехова. Крім того, прокладено 950 м по вул. Ватутіна – Куйбишева. Роботи полягали в укладанні трубопроводів, монтажі залізобетонних колодязів та камер, укладенні футлярів. Тоді на це було витрачено 3,6 млн. грн. і з усіма належними урочистостями відкрили першу чергу будівництва.
Після кількарічної перерви до будівництва повернулися знову. За виділені в цьогорічному обласному бюджеті 6347,555 тис. грн. запланували роботи загальною протяжністю 3430 м по вул. Чехова-Терешкової. Вони за проектом включають земляні роботи, рекультивацію, укладку трубопроводу з гідравлічним випробовуванням та протягуванням у футляр, улаштування чавунних засувок, залізобетонних колодязів, ізоляцію трубопроводів. Також передбачені пожежні гідранти та відводи. Завершення проекту заплановано у 2016 році.
Ще влітку, коли на об’єкт приїжджали заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Пруцаков та заступник директора обласного департаменту ЖКГ та будівництва Василь Разводов, головний інженер ПП «Альянс-8» (підприємства, що виступає генеральним підрядником на цьому етапі робіт) Володимир Семенов розповів їм про різке здорожчання вартості матеріалів. І тоді ж, у липні, Василь Разводов зазначив, що чекає офіційного звернення з цього приводу на адресу департаменту, щоб можна було розглянути це питання.
Чи то не надіслали підрядники звернення, чи не відшукали можливості внести зміни до кошторису в області, але особливих зрушень не відбулося. Як звітував тоді Володимир Семенов про 1850 метрів траншеї під прокладання трубопроводу, так цю ж цифру днями озвучив «Берегу надій» начальник СМКП «Водоканал» Сергій Капацій.
- В загальному обсязі роботи виконано на дві третини, залишилось близько 800 метрів трубопроводу. Якщо оцінювати вже зроблене, то можу навести такий приклад: на прокладеній раніше ділянці трубопроводу від 3-го майданчику до вулиці Чехова за цей час стався лише один порив, та й то на старій трубі.
Тобто, кількість втрат води з прокладанням нової системи водозабезпечення ми відчутно зменшимо.
Одна з найголовніших цілей цього проекту – вирівняння тиску води в усіх куточках міста. Що ми маємо на сьогоднішній момент? На це питання Сергій Капацій чесно зізнається:
- Там, де ділянку завершено, покращення відчутно. Зокрема, у північній частині тиск води дещо стабілізувався. А от жителям східної частини, на жаль, поки що обсягів води не зовсім вистачає.
Це підтверджують і самі жителі. Як розповіли нам дві Олени, які мешкають в районі СЗШ №5, взимку вони й раніше не особливо відчували нестачу тиску в трубах. Певне ж зрушення на краще влітку відчули лише цього року.
- Зараз о 7-8-й годині вечора пральну машину, може, й не включиш, та принаймні вода в кранах не зникає повністю, як було раніше.
На східній частині, за словами однієї з мешканок, Наталі, покращень поки не помітили.
- Спасибі, що не стає гірше, - посміхається жінка.
- За інформацією, яку ми отримали з департаменту ЖКГ облдержадміністрації, роботи з закільцювання нашої системи водопостачання (як, до речі, й очисні споруди) включені до проекту обласного бюджету наступного року. На закінчення робіт, за підрахунками спеціалістів, на сьогоднішній момент потрібно близько 7 мільйонів гривень, – каже Сергій Капацій.
Тож, як бачимо, проект, в який вже вкладено близько 10 мільйонів, потребує ще ледь не стільки ж. Чи зможуть підрядники за умови виділення грошей вчасно завершити створення кільцевої водопровідної мережі - питання далеко не риторичне. Адже наступного року сума виросте ще в кілька разів, і тоді у цього об’єкту дві долі: або довгобуд, або недобудова. А так хотілося б, як декларували на початку робіт, дійсного забезпечення жителів міста якісним та стабільним водопостачанням.
Оксана ЛЕНДА.
|