
Перед початком чергової сесії на ґанку будівлі міськради зібрався невеличкий натовп – це громадські активісти, збуджені суперечливими звістками щодо подальшої долі залізничної лікарні, прийшли з’ясувати істину.
Чи покращиться якість медичного обслуговування від такої реорганізації, чи стане більш досконалим медичне обладнання, чи не відбудеться скорочення медпрацівників, як і де проходитимуть медогляди залізничники – з цими та іншими питаннями синельниківці прийшли під стіни міськвиконкому, а потім – до сесійної зали, куди їх запросили депутати та міський голова.
Дмитро Зражевський одразу наголосив на тому, що інформація щодо реформування залізничної лікарні, яка поширюється містом, часто є доволі перекрученою, а тому він, так би мовити, з перших вуст повідомив, що міська громада стала власником цілісного майнового комплексу «Вузлова лікарня станції Синельникове-2» ДП «Придніпровська залізниця». До нього, окрім лікарні та поліклініки, входить і приміщення амбулаторії в Павлограді, яке рішенням сесії безоплатно передано у комунальну власність павлоградської громади.
Тож тепер, за словами мера, в місті має працювати не дві, а три амбулаторії сімейної медицини, які обслуговуватимуть синельниківців на мікрорайоні по вул. Миру (приміщення ЦРЛ), ст. Синельникове-2 (колишня вузлова лікарня) та у приміщенні колишньої залізничної поліклініки по вул. Виконкомівській. Новий штатний розклад передбачає 126 працівників (на сьогодні в двох міських амбулаторіях працює 75 чоловік).
Дмитро Зражевський зазначив, що всі працівники залізничної лікарні, за виключенням 26 чоловік, які звільнилися за власним бажанням, працевлаштовані. На сьогодні триває ремонт приміщень, закупівля обладнання, комплектування штатів. Від імені близько 2 тисяч залізничників депутат Андрій Сітало зауважив, що їздити для проходження профоглядів до Дніпропетровська дуже незручно, займає багато часу.
Міський голова на це пообіцяв, що чи то буде в центральній районній лікарні, чи в якійсь з амбулаторій, але синельниківські залізничники проходитимуть огляди на території міста.
Ще одне питання поставив на сесії депутат Сергій Турченюк, який зауважив, що Синельникове єдине місто в області, яке не має міської лікарні. Попереду ж – черговий етап реформування медицини, коли створюватимуться медичні округи, і центральна районна лікарня може відійти до Дніпропетровського округу. Чому й досі нічого не робиться в напрямку створення стаціонару, який належав би міській громаді?
На це питання, як і стосовно того, чи зможуть обслуговуватися в міських амбулаторіях мешканці району, чіткої відповіді поки що ніхто не може дати. Звісно, всіх хвилює, чи платними будуть послуги (і які саме), адже в статуті Центру йдеться про можливість надання платних медичних послуг, «в тому числі з профілактичного огляду працівників залізничних підприємств згідно з чинним законодавством України». І цей аспект поки що залишається без відповіді. Втім, «Берег надій» планує вже найближчим часом почути детальні роз’яснення з цих та інших питань від новопризначеного головного лікаря Центру Володимира Букрєєва.
Ще два питання досить «гучно» пролунали на сесії. З формулюванням повноважень комісії з розподілу земельних ділянок сільськогосподарського призначення між учасниками бойових дій та сім’ями загиблих в АТО не погоджувався депутат Олег Захаров, якого Андрій Сітало навіть запідозрив в особистій зацікавленості. Після тривалого обговорення зійшлися на тому, що рішення про виділення ділянок в будь-якому випадку прийматиме сесія, тож діяльність комісії доцільно об’єднати з вже існуючою при міськвиконкомі комісією, щоб розглядати в комплексі і самі ділянки, і черговість їх отримання. До речі, жодного рішення щодо виділення землі АТОшникам на цей час немає.
І наостанок, вже в розділі «різне», емоційно з’ясували стосунки представники КП «Ритуальна служба» та ПП «Коваленко». Про цей конфлікт «Берег надій» вже писав неодноразово. Нагадаємо, перші звинувачують других у незаконній діяльності. Другі ж дорікають першим відвертим небажанням укласти з ними угоду, яка б цю діяльність узаконила. Доки дві організації не знаходять консенсусу, страждають пересічні громадяни, яким, за великим рахунком, байдуже, кому платити кошти за те, щоб достойно поховати близьку людину. Тому міський голова, який теж емоційно назвав діяльність ПП «Коваленко» на закритому кладовищі по вул. Робочій «злочинною», резюмував: діяти треба в рамках закону, тож укласти відповідну угоду з КП «Ритуальна служба» слід неодмінно.
Оксана ЛЕНДА.
|