Саме цю телевізійну передачу сповнені рішучості запросити до Синельникового мешканці будинку №113 по вулиці Затишній.
Претензії, які висувають жителі всіх трьох під’їздів до роботи ЖЕКу, полягають у наступному:
1. Однією із складових квартплати, котру сплачує кожна квартира, є послуги сантехніка, що, як зазначили самі мешканці у своєму зверненні, протягом року не надавалися жодного разу.
2. Тривалий час не проводиться ремонт цоколю та покрівлі.
3. Територія, на яку виходять двері під’їзда, чомусь не вважається прибудинковою, а тому не прибирається. Натомість регулярно чиститься проїжджа частина вулиці, яка аж ніяким чином не є «прилеглою» до будинку.
Мешканці написали кілька заяв до ЖЕКу, в яких не лише виклали всі вищезазначені зауваження, а й попросили провести перерахунок квартплати, враховуючи лише фактично надані послуги.
На своє звернення люди отримали відповідь за підписом начальника СМКП «ЖЕК-2» В’ячеслава Халабуди, в якій зазначено, що «проведено перерахунок вартості послуг, які не надавались. Перерахунок проведено станом на 01.09.2020 р». Стосовно ж прибирання прибудинкової території, то в офіційній відповіді йдеться лише про те, що «площа прибудинкової території затверджена рішенням виконавчого комітету Си-нельниківської міської ради №88 від 15.04.2010 р.».
Відповів людям і мер Дмитро Зражевський, зокрема, порадивши «для вирішення питань ремонту покрівлі та інших питань виконання заходів з благоустрою будинку №113 по вул. Затишній» звернутися до управління ЖКГ з метою створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Саме для них діє Державна цільова економічна програма енергоефективності, яка дає змогу зменшити витрати за рахунок відшкодування частин сум кредитних позик за рахунок міського бюджету.
- Ми не заперечуємо проти створення ОСББ, і навіть самі готові взятися за цю справу, - каже старша будинку Тетяна Попкова. – І без того самі ремонт у під’їздах проводимо, зокрема, у третьому цього року замінили вікна, самі встановили освітлення над під’їздами, за власний кошт і покрівлю частково латали. За що ми платимо ЖЕКу – незрозуміло. Хіба що за прибирання проїжджої частини, адже, як пояснили нам у тому ж ЖЕКу, «наш будинок неправильно стоїть!».
Неправильно – це тому, що під’їзди виходять не на дорогу, а у внутрішній двір, який мешканці також прибирають власноруч. І вже не здивуються, якщо їм повідомлять, що навіть багато років тому, у середині 70-х років минулого сторіччя, заасфальтовану доріжку попід домом вони також мають ремонтувати за власний рахунок. Тому мешканці і хочуть запросити до себе журналістів «Контролеру», щоб дізнатися, як їм краще вчинити і до чого бути готовими.
- Ми ж не бомжі, і хочемо жити по-людськи, в гідних умовах! – кажуть жителі будинку. З їхнім бажанням важко не погодитись.
Оксана ЛЕНДА.
|