На чергову сесію райради винесене питання про прийняття терапевтичного відділення №2 комунального закладу «Синельниківської центральної районної лікарні Дніпропетровської обласної ради», що знаходиться у селищі Іларіонове до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Синельниківського району.
Як зазначив голова районної ради Юрій Мартиненко, комплекс будівель планують прикріпити до комунального закладу охорони здоров’я «Синельниківського центру первинної медико-санітарної допомоги» Синельниківської районної ради» з визначенням цього закладу балансоутримувачем майна.
Також Юрій Іванович розповів, що на сьогоднішній день виділено 480 тис. гривень на ремонт одного крила медичного закладу в рамках програми ООН. І згодом, якщо буде така потреба, в це приміщення заселятимуть переселенців зі Сходу України.
Сьогодні в цій частині терапевтичного відділення зовсім не приваблива картина. Холодно, підлога прогнила, що й в палату не зайдеш. Зовсім інший вигляд має інше крило відділення. Тут затишно і тепло недивлячись на високу стелю.
Головний лікар другого терапевтичного відділення в Іларіоновому Наталя Дмитрійчук розповіла, що медики зараз ще не знають, як будуть працювати у наступному році. Стосовно крила, яке ремонтуватимуть, відповіла, що раніше в цій частині будівлі знаходилось дитяче відділення, та ремонт ніхто не робив приблизно 20 років.
Як повідомила Наталя Іванівна, у порівнянні з минулими роками різко скоротилася кількість хворих. На стаціонарі перебувають переважно люди пенсійного віку, молодь - рідше. Воно й не дивно, адже у лікарні повинна бути в наявності різноманітна медична апаратура, а в Іларіоновому людині не можуть зробити ніякого обстеження: немає рентгену, фізкабінету. Якщо хворий робить обстеження в іншій лікарні, то після цього й лікуватися може там же, бо міняти стаціонар вже немає сенсу.
Голова Іларіонівської селищної ради Людмила Богомол зазначила, що після ремонту до одного крила терапевтичного відділення заселятимуть переселенців, бо сьогодні багато біженців зі Сходу нашої країни мешкають у тих домівках, котрі були покинуті господарями, а відтак перестали бути придатними для проживання. Тому зрозуміло, що відремонтована будівля буде найкращим варіантом для людей.
Головний лікар Синельниківської центральної районної лікарні Петро Довгань повідомив, що про долю Іларіонівської установи говорити ще зарано і відділення як працювало раніше, так і сьогодні працює. А головний лікар центру первинної допомоги Олена Сачко, яка буде балансоутримувачем майна, відмовилася надати будь-які коментарі стосовно даної ситуації.
То ж чи повинна у селищі Іларіонове з населенням близько десяти тисяч чоловік бути власна лікарня? Що все ж таки буде з приміщенням після ремонту? Ці питання залишаються відкритими.
Євгенія ЗАЇКА.
Довідка БН:
Згідно з сайтом http://liberal.in.ua за останні роки перепрофілювання лікарень відбувається разом зі скороченням ліжок і звільненням медичного персоналу. У Дніпропетровській області зменшили кількість ліжок на 14,3%, тобто до 85 ліжок на 10000 населення, у Вінницькій – на 7,6% (до 79,8), у Донецькій на 4,5% (до 79), в Києві лише на 0,1% (до 76,6).
А між тим
24 листопада відбувся форум представників влади і громадськості, на якому йшлося про створення на базі частини Іларіонівської лікарні гуртожитку для переселенців із зони АТО.
Спочатку Світлана Шатова, яка представляє Дніпропетровський обласний підрозділ впровадження програми розвитку ООН (ПР ООН), розповіла, що серед об’єктів на Дніпропетровщині, які відібрані для майбутнього проживання в них переселенців і частково фінансуватимуться при будівництві цією організацією, також є й частина Іларіонівської лікарні.
За словами депутата районної ради, голови громадської організації «Василек» Володимира Коцупея, зазначене крило медичного закладу не використовується за призначенням вже понад 10 років. Відповідно, капітального ремонту потребують дах, вікна-двері, дерев’яна підлога, що вже згнила стовідсотково, тощо. А, згідно з проектними пропозиціями, тут можна обладнати 8 кімнат, кожна – на чотири чоловіки, встановити по дві душові та туалетні кімнати, кухню-їдальню та пральню.
Вартість такої реконструкції, за попередніми підрахунками, становить 805 тисяч гривень (остаточна цифра буде названа після затвердження проекту). ПР ООН бере на себе левову частку витрат – понад 80%. Решту коштів мають забезпечити на місцевому рівні, причому, як стало зрозуміло зі слів Світлани Шатової, джерелом фінансування може бути як бюджет (обласний, районний, селищний), так і спонсорські або гроші громади.
Голова районної ради Юрій Мартиненко зазначив, що власну частину Синельниківщина внесе наступного року, зараз же на черзі – завершення проекту, визначення підрядників та передача майна. Незабаром відбудеться сесія обласної ради, яка має «передати майно, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, а саме комплекс будівель, розташований за адресою: Дніпропетровська область, Синельниківський район, смт Іларіонове, вул. Шевченка, 35, закріплений на праві оперативного управління за комунальним закладом „Синельниківська центральна районна лікарня” Дніпропетровської обласної ради”, – до спільної власності територіальних громад Синельниківського району за умови прийняття Синельниківською районною радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України».
В обговоренні питання взяли участь також заступник начальника відділу розвитку місцевого самоврядування облради Олександр Маєтний, Іларіонівський селищний голова Людмила Богомол, головні лікарі Синельниківської ЦРЛ Петро Довгань та центру первинної допомоги Олена Сачко, профільні спеціалісти районної ради та держадміністрації. До речі, Олена Сачко, яка й має прийняти на баланс майбутній гуртожиток, запропонувала передати його на утримання все ж таки селищній раді. Втім, як стало зрозуміло, селищний бюджет і без того є дотаційним і не «потягне» додаткових витрат.
Тож, як резюмував Юрій Мартиненко, і з чим погодились учасники цього форуму, «завершуємо проект, здаємо на експертизу і чекаємо рішення сесій». При цьому ремонтні роботи мають розпочинатись без зволікань, адже, за словами Світлани Шатової, об’єкт повинен бути підготовлений для проживання вже у січні.
Про те, що очікує приміщення в перспективі, коли тимчасові переселенці повернуться по домівках, під час форуму не йшлося.
|