
Коли у 2014 році Великомихайлівський НВК ліквідували, в сільраді залишився тільки дитячий садок, а учні стали їздити до Миролюбівської школи. Та чи для всіх таке становище є зручним і прийнятим, замислився голова ВСК «Україна» Георгій Колпак та ініціював обговорення, в якому взяли участь голова райради Юрій Мартиненко, заступник голови РДА Сергій Бірюков, начальник райвідділу освіти Алла Юрцевич, секретар Великомихайлівської сільради Марина Зінченко, депутат райради Інна Чорнухіна, завідуюча дитсадком Маргарита Субачова.
Георгій Колпак бачить двоповерхове приміщення колишнього НВК не просто навчальним закладом - його після певних робіт (встановлення сучасних енергоефективних батарей, закладання величезних вікон у спортзалі тощо) можна використовувати ще й як бібліотеку, для занять гуртків, спортивних секцій тощо. Та головне – повернути в село початкову школу.
Свою пропозицію Георгій Васильович пояснює тим, що малюкам, а якщо вони ще й з Кодацького чи Київського, важко о сьомій годині ранку, особливо взимку, діставатися зупинки шкільного автобусу, а повертатися додому тим же автобусом аж к чотирьом годинам дня. При цьому, йдеться не лише про першачків, а й про всіх учнів початкової школи, яких на сьогодні у сільській раді близько двадцяти.
- Можливо, варто подумати над створенням класу-комплекту, - каже Георгій Колпак. - Я сам вчився в такому, і нічого, став головою господарства. Сьогодні я розумію, що ми повинні були утримати НВК одразу, втім, мабуть, батьки тоді не усвідомлювали, що буде так важко.
Юрій Мартиненко зазначив, що для функціонування початкової школи, по-перше, необхідно чітко розуміти, скільки дітей будуть її відвідувати, адже клас починається з п’яти учнів. За підрахунками, саме стільки маленьких великомихайлівців мають наступного року вперше сісти за парту. А через два роки їх буде вже 8. Крім того, на переконання голови райради, багато в чому успіх залежить від особистості вчителя, який має стати запорукою того, що батьки оберуть саме цей навчальний заклад.
- Я хочу конкуренції між школами, щоб і вчителі мали стимул довести, що вони кращі, і батьки мали вибір, - пояснив свою позицію Юрій Мартиненко. - Крім того, у дитячому садку має бути такий же висококласний вихователь, якого, якщо буде вибір, можуть обрати і сусіди-тельманівці.
До речі, про діток з Шевченківського при обговоренні перспектив втілення ідеї Георгія Колпака говорили багато. За словами Георгія Васильовича, він, вивчаючи перспективи, побував у Гірківському дитячому садочку, у Первомайському НВК, при цьому маючи на думці відвідування маленькими шевченківціями великомихайлівських навчальних закладів. Це доцільно, адже, по-перше, шкільний автобус, прямуючи із Шевченківського до Миролюбівки, все одно заходить до Великомихайлівки. А, по-друге, як каже сам Колпак:
- Ми завжди були братами з тельманівцями, потім, внаслідок реформ, нас певним чином роз’єднали, тож тепер час повернути і відновити ці зв’язки.
Тож зійшлися на думці, що пропозиція слушна і має бути вивчена всебічно. Після новорічно-різдвяних свят має відбутися більш широке обговорення, з розглядом всіх деталей, повного списку дітей, які можуть бути потенційними вихованцями і учнями, маршрутів і кількості автобусів, доцільності відкриття другої групи в дитсадку із запрошенням голів всіх трьох сільських рад - Великомихайлівської, Шевченківської та Миро-любівської. Можливо, саме тоді і вирішиться, чи наповняться обидва поверхи затишного приміщення колишнього НВК.
Оксана ЛЕНДА.
|