Інтернет-версія газети Берег Надій

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Новини міста
Регіональні новини
В Україні
Політика
Актуально
Проблема
Погляд
Спорт
Здоров’я
Зворотній зв’язок
Кримінал
Фотофакт

Пошук

Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Регіональні новини

Іларіонівська школа – перша опорна в районі!

З метою підвищення якості освіти та задля забезпечення умов рівного доступу до неї по сільських місцевостях з 2016-го року розпочато створення опорних шкіл. Найперший такий заклад у Синельниківському районі з’явився у мальовничому селищі Іларіонове. Тож ми вирішили завітати в гості до цього освітянського осередку, який іноземною звучить як «hub school» - опорна школа.

 

Очолює опорну школу з філіями директор Надія Гончар. Комунальний опорний загальноосвітній навчальний заклад «Іларіонівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» має три філії – Іларіонівську і Лозоватську І-ІІ ступенів (1-9 класи) та І ступеню (початкові класи) НВК смт Сад. Ними завідують відповідно Катерина Філатова, Олександр Недвига та Людмила Мажара. Педагогічний колектив опорної школи у складі 43-х чоловік навчає понад 760 дітей, до яких приєднались ще 35 педагогів та 230 вихованців.
Завідувачі філій відповідають за організацію навчально-виховного процесу, належних умов під час навчально-виховного процесу, якість навчання у філії. Директор опорної школи приймає необхідні для навчального процесу рішення (обсяг педагогічного навантаження, режим роботи опорного закладу, розклад занять, навчальні – робочі та індивідуальні плани опорного закладу та його філій), відповідає за якість освіти та налагодження системи професійного розвитку вчителів у своїй опорній школі.
Опорна школа з філіями тепер відрізняється від звичайної та отримала певні переваги. Заклад забезпечено сучасним шкільним автобусом, що дозволяє учням швидко та комфортно діставатися до опорної школи. Початкова школа наближена до місця проживання маленького школяра. Маленькі навчальні заклади, об’єднавшись з великим, забезпечують рівний доступ до якісної освіти, аби сільські старшокласники були конкурентоспроможними на рівні з міськими школярами.
Для опорного закладу та філій передбачені субвенції на заходи енергозбереження, на оснащення шкільних лабораторій та кабінетів, на мультимедійне та комп’ютерне обладнання, на встановлення мережі wi-fi з безкоштовним безпечним доступом для всіх учнів та вчителів, на шкільну бібліотеку, по класах встановлені нові дошки. Так, Іларіонівська опорна школа вже осучаснена новими меблями, комп’ютерами та іншими гаджетами, телевізорами тощо.
Надають допомогу навчальному закладу депутати обласної ради Наталя Задорожня, Володимир Рой та Володимир Хорішко – комп’ютерним обладнанням, а ще за сприяння Володимира Роя добудовано тамбур перед школою, сходинки, встановлено пластикові двері, аби в школі завжди було тепліше. Депутати селищної ради за ініціативою селищного голови Дмитра Екзархова виділили кошти для забезпечення школи wi-fi-простором, районна адміністрація посприяла у встановленні нових металопластикових вікон. Класні кімнати, коридори та службові приміщення були відремонтовані працівниками школи та батьками. Надія Олександрівна висловлює щиру подяку усім, хто підтримує школу в її починаннях, у бажанні поліпшити умови навчання, розширити освітній простір дітей.
Завітавши на уроки до учнів     опорної школи, трохи по-доброму позаздрила їм. У моїй шкільній освіті, на жаль, не було стільки мультимедійних технологій. Увагу привернув лінгафонний кабінет, можливості якого дозволяють проводити аудіовізуальні уроки з англійської мови. Це ціла цифрова лабораторія, в якій діти, використовуючи два десятки планшетів зі спеціальним програмним забезпеченням та навушників, отримують з учительського ноутбуку завдання і виконують його. Програмним забезпеченням такого кабінету передбачено купу можливостей: передача даних між учителем та учнями, голосова трансляція, тестування та опитування, тощо.
Не менш захоплюючою видалася подорож до найменших мешканців закладу – першокласників. В одному з трьох перших класів з 2016 року впроваджено науково-педагогічний проект «Інтелект України». Це  розробка провідних вчених Харкова, яка на власній концепції виявляє та формує здібності дітей.
За словами заступника директора з навчальної роботи Асі Закликоцької, сутність проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів – сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особливості школяра – цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі, тощо. До того ж першокласники-інтелектуали мають 3 години іноземної мови.
Іларіонівська – єдина школа в Синельниківському районі, де впроваджено цей проект. Вчителі, батьки, а головне - діти дуже задоволені навчальним процесом. На запитання чи подобається їм навчання у цьому класі – всі хором відповіли: однозначно так!
Аби викладати за програмою проекта, вчителі проходять перепідготовку за розробкою харківських авторів. З нового 2017 навчального року Іларіонівська опорна школа планує продовжувати навчання за цим проектом з другокласниками та з першачками.
Вчителька «інтелектуального» класу Інесса Писаренко розповіла, що спеціалізоване навчання з дітлахами проходить насичено та в ігровій формі, за урок вони встигають виконати до 15 завдань різного типу.
За наступними дверима, що відчинилися перед нами, затаївся шкільний музей. Очі розбігалися від різноманіття ретельно добраних та чудово оформлених експонатів, які під скляними вітринами немов застигли у часі. Господарює у цьому приміщенні Лариса Соколик, до того ж вона веде гурток «Юні музеєзнавці», де разом з учнями дослід-жують та вивчають історію рідного краю та школи.
Розповівши стільки, що й усе не переповісти, присутні господарі заспівали гімн навчального закладу, написаний випускницею школи Тетяною Євтушенко. А ще у музеї зберігаються картини колишньої учениці Юлії Демченко, які вона продовжувала малювати навіть після того, як через тяжку хворобу осліпла, а навчила її цій справі керівник гуртка «Орнаментальний розпис» народний художник Ліна Білокриницька.
У кабінеті трудового навчання для дівчаток кипить робота. Школярки, як бджілки, метушилися: хтось старанно нагладжував праскою тканини, хтось строчив шви на швейних машинках, хтось розмічав викройки. Увесь цей інвентар сучасний та новий, тож дівчатка із захопленням займалися жіночими справами під керівництвом та пильним наглядом вчителя праці Людмили Олійник.
А у 3-Б класі, який також оснащено комп’ютерами, навчається переможець обласного змагання з презентацій-мультфільмів – Владислав Сугак. За словами класного керівника Ольги Третяк, серед сотні таких же хлопчиків і дівчаток Влад виборов перемогу та отримав грамоту за І місце.
Загалом же у школі, окрім навчального процесу, чудово організовані позашкільні гуртки, які розвивають талант і здібності підростаючого покоління. В опорній школі розмістилися філіали районних спортивної школи та будинку школяра, які також організовують дозвілля учнів.
Спортивно-хореографічний колектив «Зорецвіт» - керівник Віта Охмак, хореографічний колектив «Ніка» - керівник Ольга Шляпак, екологічна бригада «Шанс» - керівник Любов П’янкова, гурток військово-патріотичного виховання «Джура» - ройовий, вчитель фізкультури і керівник гуртка Ольга Шевченко – щорічні переможці у багатьох конкурсах. Останній бере активну участь у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Ці змагання потребують неабиякої фізичної підготовки, знання історії козацтва, медицини, тощо. Тож для учнів початкових класів, аби підростала достойна зміна, Інна Кушніренко також проводить гурток «Юні джури».
На цьому список гуртків не завершується. Кожен може обрати собі заняття до смаку: спів, спортивні ігри, волейбол, початкове моделювання та багато іншого.  
На жаль, іларіонівська шкільна родина має проблему для всієї школи – недостатня кількість навчальних приміщень. Найболючіша проблема – актова зала спільна з їдальнею. Дуже складно в таких умовах нагодувати більше, ніж півтисячі учнів, які харчуються, протягом дня, адже за столами вміщається лише 100. Таке дивне сусідство актової зали зі сценою та їдальні для харчування запроектоване при будівництві школи. До того ж дуже маленька кухня, на якій працюють три кухарі. Тож уся шкільна громада висловлює подяку цим трудівничкам, які встигають і посуд перемити, і навести лад, і нагодувати таку величезну родину.
У вирішенні цього питання адміністрація та педагогічний колектив має підтримку районної та селищної ради. Вони сподіваються на те, що у найближчий час буде добудована і окремо кухня з їдальнею, і велика спортивна зала, і басейн, і необхідна кількість інших приміщень. Тож зовсім скоро шкільний простір розшириться та додасть комфорту і затишку мешканцям навчального закладу.

Орися ЛАДАТКО.

 

Категорія: Регіональні новини | Додав: admin (20.04.2017)
Переглядів: 194 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статті

[17.05.2018]
Солдатська каша, пісні,  фронтові листи…Солдатська каша, пісні, фронтові листи…

[17.05.2018]
Немає правди у війні  - вона лиш в мирі та любовіНемає правди у війні - вона лиш в мирі та любові

[17.05.2018]
У Луб’янці – нова дорога

[11.05.2018]
Більярдний турнір розширює межіБільярдний турнір розширює межі

[11.05.2018]
Спільний дім самотніх людей

[11.05.2018]
Настала пора конкурувати з ПольщеюНастала пора конкурувати з Польщею

[11.05.2018]
Через місяць ми дізнаємось,  чому так погано вивозиться сміттяЧерез місяць ми дізнаємось, чому так погано вивозиться сміття

[03.05.2018]
Медзаклад починається з реєстратуриМедзаклад починається з реєстратури

[03.05.2018]
З перемогою, «Веселка»!З перемогою, «Веселка»!

[03.05.2018]
Танець – це життяТанець – це життя

[03.05.2018]
Кургани пам’ятають минуле

[03.05.2018]
Святкові вихідні –  привід чинити свавілля?Святкові вихідні – привід чинити свавілля?

[03.05.2018]
Май, мир, трудМай, мир, труд

[03.05.2018]
Не хочемо латати своїми грошима чужі діркиНе хочемо латати своїми грошима чужі дірки

[12.04.2018]
Підліткам – паспорти,  ямам - асфальтПідліткам – паспорти, ямам - асфальт

[12.04.2018]
Дмитро Екзархов:  «Вчуся не боятися змін»Дмитро Екзархов: «Вчуся не боятися змін»

[12.04.2018]
Чим відрізняються сімейні лікарі, педіатри і терапевти?

[29.03.2018]
Які поліцейські „кришують” металістів, чи залишиться центральна райлікарня без газу та чому „Укртелеком” відсуджує абонплату за непрацюючі телефЯкі поліцейські „кришують” металістів, чи залишиться центральна райлікарня без газу та чому „Укртелеком” відсуджує абонплату за непрацюючі телеф

[29.03.2018]
Василь Сороковський:  «Ми лише вчимося бути спроможними»Василь Сороковський: «Ми лише вчимося бути спроможними»

[26.03.2018]
У пошуках гармоніїУ пошуках гармонії

[26.03.2018]
Як волонтерка з Єгипту вчила speak EnglishЯк волонтерка з Єгипту вчила speak English

[26.03.2018]
У сусідів африканська чума –  нашим вепрам смертьУ сусідів африканська чума – нашим вепрам смерть

[01.03.2018]
Воїнам-інтернаціоналістам присвячуєтьсяВоїнам-інтернаціоналістам присвячується

[01.03.2018]
Де забудовуватимуться АТОшники?Де забудовуватимуться АТОшники?

[01.03.2018]
Старости хочуть знати бюджет свого старостатуСтарости хочуть знати бюджет свого старостату

[01.03.2018]
Ресорний завод: скоріше мертвий чи живий?

[23.02.2018]
«Червоною доріжкою кохання»«Червоною доріжкою кохання»

[23.02.2018]
Не заживає в серці рана

[23.02.2018]
Волонтери “Надії” у зоні АТОВолонтери “Надії” у зоні АТО

[23.02.2018]
Чи «вибухне» сказ на синельниківщині у цьому році?Чи «вибухне» сказ на синельниківщині у цьому році?

[15.02.2018]
Ти з піснею йшла до кінцяТи з піснею йшла до кінця

[15.02.2018]
А ви маєте цифровий підпис?

[09.02.2018]
Про якість послуг забули?

[09.02.2018]
Нового очільника бджолярів так і не обралиНового очільника бджолярів так і не обрали

[09.02.2018]
Аграрні розписки поповнять оборотні кошти сільгосппідприємствАграрні розписки поповнять оборотні кошти сільгосппідприємств

[09.02.2018]
Одруження вночі

[01.02.2018]
Хімія із задоволенням!Хімія із задоволенням!

[01.02.2018]
Приборкувачі снігових заметівПриборкувачі снігових заметів

[12.01.2018]
Новорічний калейдоскопНоворічний калейдоскоп

[12.01.2018]
Новорічні свята зустріли  у новенькій актовій заліНоворічні свята зустріли у новенькій актовій залі

[12.01.2018]
Українці хворіють на кір. Синельниківці поки тримаються

[28.12.2017]
Ходить по землі Святий МиколайХодить по землі Святий Миколай

[28.12.2017]
Ухвалено районний бюджет-2018Ухвалено районний бюджет-2018

[22.12.2017]
Земельний податок – фактор справедливості та соціальної відповідальності

[22.12.2017]
Бюджет 2018-го року прийнято

[22.12.2017]
казна Раївської громади понад 66 мільйонів гривеньказна Раївської громади понад 66 мільйонів гривень

[01.12.2017]
Ділимо і ліквідовуємо районну власністьДілимо і ліквідовуємо районну власність

[01.12.2017]
Поговоримо про субсидії

[23.11.2017]
Свято годувальниківСвято годувальників

[23.11.2017]
Обрано виконком Раївської сільради