Інтернет-версія газети Берег Надій

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Новини міста
Регіональні новини
В Україні
Політика
Актуально
Проблема
Погляд
Спорт
Здоров’я
Зворотній зв’язок
Кримінал
Фотофакт

Пошук

Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Актуально

Прийом дітей до 9-го дитсадка офіційно припинено

Невизначеність подальшої долі 9-го дитячого садочка, про що «Берег надій» вже повідомляв читачам (див. статтю «Хто хоче закрити 9-й дитсадок?», «БН» №21 від 25.05.2017 р.), продовжує турбувати громадськість. Минулої п’ятниці, 8 червня, в садочку відбулася зустріч батьків із завідувачкою міськвідділом освіти Надією Тимонік та методистом Іриною Афанасьєвою.

- Я ініціювала це зібрання, щоб відкрито обговорити стан справ, щоб ви користувалися офіційною інформацією, а не слухали, що говориться десь кимось у місті, - зазначила Надія Дмитрівна. - В своїх численних зверненнях до різних інстанцій ви називаєте мене ініціатором закриття садка, але це не так, в мене немає намірів руйнувати те, що будувалось і працювало роками, і є нашим надбанням.
Як розповіла головна освітянка міста, початок нинішній ситуації поклав лист дошкільного закладу від 2 листопада минулого року щодо необхідності ремонту покрівлі. Була замовлена експертиза, яка дала висновок щодо «незадовільного загального стану приміщення з аварійними ділянками», зокрема, приміщення добудови.
- Рішення в будь-якому разі прийматиме сесія, - підсумувала Надія Тимонік. - Якщо депутати вважатимуть доцільним вкласти понад мільйон гривень на ремонт - значить, кошти спрямовуватимуться на ремонт садка. До речі, я хочу зауважити, що твердження батьків в їхніх зверненнях до всіляких інстанцій про те, що вони утримують садок, не зовсім вірні. Щороку з бюджету міста виділяється 872,4 тис. грн. саме на утримання закладу, ви ж надаєте благодійну добровільну матеріальну допомогу, як це робиться в усіх школах і дитячих садках.Далі завідувачка міськво офіційно попередила, що прийом дітей в «Джерельце» наразі припинено. Діти, які зараз відвідують садочок, залишатимуться в двох групових кімнатах в основному приміщенні.
Батьки сприйняли цю доповідь бурхливо й емоційно, засипавши освітян цілою купою запитань і нарікань. Чому експертиза проводилася після 17-ї години і без присутності батьків? І якщо відповідь на першу частину запитання була логічною, мовляв, як можна це робити за присутності в кімнатах дітей, то друга частина була незрозумілою: «А для чого тут батьки?» Та хоча б для того, щоб на власні очі переконатися в неупередженості і професійності спеціалістів, які проводили експертизу, пересвідчитися в наявності проблем, на які вони вказують.
Не зрозуміли тата й мами також, чому ще до того, як вони вперше прийшли на прийом до заступника мера Володимира Яковіна 11 травня, вже у квітні батькам відмовляли у запису на чергу і в направленнях до «Джерельця», відверто говорячи, що подальших перспектив у нього немає. І чому, коли вони зверталися з питанням необхідності ремонту покрівлі ще у 2013-14 роках, тільки зараз про це почали говорити, до того ж, як про привід закриття садочка. До речі, у відповідь почули, що ніяких запитів щодо цього, окрім того, від 2.11.2016 р., про який йшлося вище, в міськво немає.
- Я зараз говорю не як мама або бабуся, а як людина, яка живе поруч, - звернулася до очільниці міськво Тетяна Заєць. - Ми живемо тут з 50-х років і я напевно знаю, що добудова, котра виникла на моїх очах і яку у висновку назвали аварійною, не 1953-го року, а значно «молодша» - вона створювалася аж на початку 80-х років. І така невідповідність вже викликає певні сумніви. А як бабуся скажу: минулого року з цього садочка випустилася моя онука, і я можу лише висловити вдячність вихователям за чудову підготовку дитини до школи. Не заперечую проти того, що треба вкладати кошти і в інші садки, але ж - в усі! У нашому ж навіть дорогу взимку розчистити нема кому: під’їжджає машина, стає на дорозі хтозна за скільки метрів, і несуть на руках той лоток з хлібом до садка. В якому віці ми живемо?
Батьки також говорили про те, що в інших садочках, куди починали ходити їхні дітлахи, вони часто хворіли через відсутність належної температури, у дев’ятому ж тепло. Як альтернативу міськво пропонує 11-й садок, то, може, варто було б спочатку утеплити його, замінити всі вікна, а тоді вже думати про переведення туди дітей?
- Ми стільки коштів сюди вклали, що залишилось знову ж таки самим відремонтувати дах і викупити садок! - з гіркотою пожартували тата й мами.
- Експертиза - це добре, - зазначив присутній на зборах депутат міської ради Олег Захаров, який відповідає саме за округ, в якому розташований садок. - Тепер є підстава порушити на сесії питання щодо необхідності виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт і виділення грошей на це. Як запевнив міський голова на останній сесії, коли йшлося про виділення грошей на камери спостереження, «гроші в бюджеті є». Скажімо, на покрівлю мільйон не потрібний, ціна питання значно менша. Мені не байдужа доля «Джерельця», адже сюди ходив у свій час і я сам, і мій син, і моя донька. І я розумію, якщо ми закриємо його хоча б на рік, садок очікує доля колишньої спортшколи, від якої вже не залишилось взагалі нічого. Тому ми маємо попросити Надію Дмитрівну якомога швидше підготувати необхідні розрахунки, проект рішення і передати його до бюджетної депутатської комісії на розгляд. Я знаю, що, на жаль, в нинішньому депутатському корпусі 23 чоловіки піднімуть руки за те, що запропонує влада. Але я заручився підтримкою прокуратури, яка оцінюватиме законність рішень, і переконаний, що вже на наступну сесію 4 липня ми повинні винести свої пропозиції.
Олег Захаров також прямо під час зборів зателефонував міському голові, щоб повідомити про рішучий настрій батьківської громадськості боротися за садок та про необхідність дати команду міськво підготувати всю необхідну документацію для розгляду на сесії. Мер коротко відповів, що зрозумів ситуацію.
Надія Тимонік у відповідь ще раз акцентувала на тому, що на сьогодні садок ніхто не закриває, а от набір дітей до нього не здійснюватиметься. Наголосила вона й на тому, що приміщення садочка не є типовим, а пристосованим, тож діти «обділені через те, що не можуть виховуватися в нормальних умовах».
На це батьки вже просто обурились, мовляв, хіба можна назвати «умовами» ситуацію, коли в інших садках діти часто лягають спати в колготках і теплих кофтах? На прохання очільниці міськво назвати інші переваги дев’ятого садка, окрім тепла в групах, посипалися відповіді: комфорт для малюків, зручне місцерозташування, професійність вихователів. Не погодилися і з заявою про низьку відвідуваність, навіть затребували журнали обліку, але чомусь їх  так і не продемонстрували. Градус обговорення підвищився до того, що Надія Тимонік порадила батькам шукати людину, яка погодиться створити на базі дев’ятого садка приватний садочок, а ті натомість дорікнули освітянам тим, що вони єдині, хто не зняв вуличне взуття, заходячи до групи.
Попрощавшись з представниками міськво, батьки прийняли рішення звернутися до міського голови з проханням винести на розгляд депутатських комісій питання виділення коштів для необхідного ремонту, вони й самі згодні брати участь у фінансуванні. Головне - діяти, як зазначив ще один присутній на зборах депутат міськради Іван Петрукович:
- Ми обрали владу, платимо їй по 250% премій, а в нас під носом без нашої згоди закривають садочок. Тільки громада може вирішувати це питання!
Тож, підсумуємо: чи будуть ремонтувати дах і аварійні ділянки - невідомо. Проте офіційно повідомлено, що прийому до садочку точно не буде. Зупинятися на півдорозі батьки не збираються, тому ми й надалі інформуватимемо читачів «Берега надій» про подальший перебіг подій.

Оксана ЛЕНДА.

 

Категорія: Актуально | Додав: admin (15.06.2017)
Переглядів: 194 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статті

[17.05.2018]
Солдатська каша, пісні,  фронтові листи…Солдатська каша, пісні, фронтові листи…

[17.05.2018]
Немає правди у війні  - вона лиш в мирі та любовіНемає правди у війні - вона лиш в мирі та любові

[17.05.2018]
У Луб’янці – нова дорога

[11.05.2018]
Більярдний турнір розширює межіБільярдний турнір розширює межі

[11.05.2018]
Спільний дім самотніх людей

[11.05.2018]
Настала пора конкурувати з ПольщеюНастала пора конкурувати з Польщею

[11.05.2018]
Через місяць ми дізнаємось,  чому так погано вивозиться сміттяЧерез місяць ми дізнаємось, чому так погано вивозиться сміття

[03.05.2018]
Медзаклад починається з реєстратуриМедзаклад починається з реєстратури

[03.05.2018]
З перемогою, «Веселка»!З перемогою, «Веселка»!

[03.05.2018]
Танець – це життяТанець – це життя

[03.05.2018]
Кургани пам’ятають минуле

[03.05.2018]
Святкові вихідні –  привід чинити свавілля?Святкові вихідні – привід чинити свавілля?

[03.05.2018]
Май, мир, трудМай, мир, труд

[03.05.2018]
Не хочемо латати своїми грошима чужі діркиНе хочемо латати своїми грошима чужі дірки

[12.04.2018]
Підліткам – паспорти,  ямам - асфальтПідліткам – паспорти, ямам - асфальт

[12.04.2018]
Дмитро Екзархов:  «Вчуся не боятися змін»Дмитро Екзархов: «Вчуся не боятися змін»

[12.04.2018]
Чим відрізняються сімейні лікарі, педіатри і терапевти?

[29.03.2018]
Які поліцейські „кришують” металістів, чи залишиться центральна райлікарня без газу та чому „Укртелеком” відсуджує абонплату за непрацюючі телефЯкі поліцейські „кришують” металістів, чи залишиться центральна райлікарня без газу та чому „Укртелеком” відсуджує абонплату за непрацюючі телеф

[29.03.2018]
Василь Сороковський:  «Ми лише вчимося бути спроможними»Василь Сороковський: «Ми лише вчимося бути спроможними»

[26.03.2018]
У пошуках гармоніїУ пошуках гармонії

[26.03.2018]
Як волонтерка з Єгипту вчила speak EnglishЯк волонтерка з Єгипту вчила speak English

[26.03.2018]
У сусідів африканська чума –  нашим вепрам смертьУ сусідів африканська чума – нашим вепрам смерть

[01.03.2018]
Воїнам-інтернаціоналістам присвячуєтьсяВоїнам-інтернаціоналістам присвячується

[01.03.2018]
Де забудовуватимуться АТОшники?Де забудовуватимуться АТОшники?

[01.03.2018]
Старости хочуть знати бюджет свого старостатуСтарости хочуть знати бюджет свого старостату

[01.03.2018]
Ресорний завод: скоріше мертвий чи живий?

[23.02.2018]
«Червоною доріжкою кохання»«Червоною доріжкою кохання»

[23.02.2018]
Не заживає в серці рана

[23.02.2018]
Волонтери “Надії” у зоні АТОВолонтери “Надії” у зоні АТО

[23.02.2018]
Чи «вибухне» сказ на синельниківщині у цьому році?Чи «вибухне» сказ на синельниківщині у цьому році?

[15.02.2018]
Ти з піснею йшла до кінцяТи з піснею йшла до кінця

[15.02.2018]
А ви маєте цифровий підпис?

[09.02.2018]
Про якість послуг забули?

[09.02.2018]
Нового очільника бджолярів так і не обралиНового очільника бджолярів так і не обрали

[09.02.2018]
Аграрні розписки поповнять оборотні кошти сільгосппідприємствАграрні розписки поповнять оборотні кошти сільгосппідприємств

[09.02.2018]
Одруження вночі

[01.02.2018]
Хімія із задоволенням!Хімія із задоволенням!

[01.02.2018]
Приборкувачі снігових заметівПриборкувачі снігових заметів

[12.01.2018]
Новорічний калейдоскопНоворічний калейдоскоп

[12.01.2018]
Новорічні свята зустріли  у новенькій актовій заліНоворічні свята зустріли у новенькій актовій залі

[12.01.2018]
Українці хворіють на кір. Синельниківці поки тримаються

[28.12.2017]
Ходить по землі Святий МиколайХодить по землі Святий Миколай

[28.12.2017]
Ухвалено районний бюджет-2018Ухвалено районний бюджет-2018

[22.12.2017]
Земельний податок – фактор справедливості та соціальної відповідальності

[22.12.2017]
Бюджет 2018-го року прийнято

[22.12.2017]
казна Раївської громади понад 66 мільйонів гривеньказна Раївської громади понад 66 мільйонів гривень

[01.12.2017]
Ділимо і ліквідовуємо районну власністьДілимо і ліквідовуємо районну власність

[01.12.2017]
Поговоримо про субсидії

[23.11.2017]
Свято годувальниківСвято годувальників

[23.11.2017]
Обрано виконком Раївської сільради